23 września 1950 |
Obcy cień
Simonow Konstanty
postać: Olga Trubnikowa reżyseria: Karczewski Zdzisław teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Nowy), Poznań
|
10 lutego 1951 |
Lubow Jarowaja
Konstanty Treniew
postać: Dunia reżyseria: Muskat Tadeusz teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Poznań
|
30 czerwca 1951 |
Zwycięstwo
Janusz Warmiński
postać: Antonina Pietrzak reżyseria: Muskat Tadeusz teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Poznań
|
26 kwietnia 1952 |
Eugenia Grandet
Honore de Balzac
postać: Nanon reżyseria: Opaliński Kazimierz teatr: Teatr Powszechny w Łodzi, Łódź
|
26 marca 1953 |
Kandydat
Gustaw Flaubert
postać: Pani Rousselin reżyseria: Woźnik Władysław teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Poznań
|
12 maja 1953 |
Osobliwe zdarzenie
Goldoni Carlo
postać: Konstancja reżyseria: Ziembiński Włodzisław teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Poznań
|
20 lutego 1954 |
Eugenia Grandet
Honore de Balzac
postać: Pani des Grassins reżyseria: Gąssowski Aleksander, Fabisiak Kazimierz teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Nowy), Poznań
|
23 lutego 1955 |
Dom na Twardej
Kazimierz Korcelli
postać: Klara reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Poznań
|
7 maja 1955 |
Dom kobiet
Zofia Nałkowska
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
15 grudnia 1955 |
Człowiek z teką
Aleksiej Fajko
postać: II pracownica naukowa reżyseria: Radziszewska Bożena teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
19 maja 1956 |
Sędzia w potrzasku
Fielding Henry
postać: Pani Wyduś reżyseria: Staszewski Czesław teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
8 listopada 1956 |
Pan Jowialski
Aleksander Fredro
postać: Pani Jowialska reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
18 maja 1957 |
Ucieczka do Havru
Hochwalder Fritz
postać: Pani Carre-Lamadon reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
30 stycznia 1958 |
Król Henryk IV
Shakespeare William
postać: Pani Quickly reżyseria: Bardini Aleksander teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
12 kwietnia 1958 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Klimina reżyseria: Domańska Stefania teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
16 grudnia 1958 |
Zbrodnia i kara
Dostojewski Fiodor
postać: Anastazja reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
19 marca 1959 |
Panna Maliczewska
Gabriela Zapolska
postać: Michasiowa reżyseria: Stojowska Ewa teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
17 grudnia 1960 |
Królowa przedmieścia
Krumłowski Konstanty
postać: Stanisławowa reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
23 czerwca 1961 |
Dwanaście białych wielbłądów
Henryk Vogler
postać: Pani II reżyseria: Górkiewicz Mieczysław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
1 grudnia 1961 |
Damy i huzary
Aleksander Fredro
postać: Pani Orgonowa reżyseria: Niewiarowicz Roman teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
30 czerwca 1962 |
Żałoba przystoi Elektrze
Eugene O'Neill
postać: Luiza reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
12 października 1962 |
Wesołe kobiety z Windsoru
Shakespeare William
postać: Żwawska reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
5 czerwca 1963 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Obrzędniczka reżyseria: Korzeniewski Bohdan teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
30 kwietnia 1964 |
Przychodzę opowiedzieć
Jerzy Broszkiewicz
postać: Siwa reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
24 października 1964 |
Osiem kobiet
Robert Thomas
postać: Antosia reżyseria: Malicka Maria teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
7 marca 1965 |
Noc listopadowa
Wyspiański Stanisław
forma twórczości: role reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
28 października 1965 |
Kłamczucha
Maurice Hennequin
postać: Julia Villier reżyseria: Stojowska Ewa teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
20 marca 1966 |
Księżniczka Turandot
Carlo Gozzi
postać: Skiryna reżyseria: Krzemiński Władysław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
3 grudnia 1966 |
Dom otwarty
Michał Bałucki
postać: Katarzyna reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
11 marca 1967 |
Moralność pani Dulskiej
Gabriela Zapolska
postać: Tadrachowa reżyseria: Zamkow Lidia teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
17 czerwca 1967 |
Pierścień wielkiej damy czyli ex-machina Durejko
Cyprian Kamil Norwid
postać: Salome reżyseria: Kulczyński Jan teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
5 listopada 1967 |
Nad brzegami Newy
Konstanty Treniew
postać: Kapitolina reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
24 lutego 1968 |
Dyliżans
Fredro ALeksander
postać: Rozaura reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
26 lipca 1968 |
Baba-Dziwo
Pawlikowska-Jasnorzewska Maria
postać: Gruba reżyseria: Zamkow Lidia teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
26 lipca 1968 |
Baba-Dziwo
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
postać: Gruba reżyseria: Zamkow Lidia teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
12 października 1968 |
Meteor
Friedrich Dürrenmatt
postać: Pani Nomsen reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
27 marca 1969 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Gość reżyseria: Zamkow Lidia teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
1 marca 1970 |
Pacjent
Otwinowski Stefan
postać: Leokadia reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
25 czerwca 1970 |
Chłopcy
Stanisław Grochowiak
postać: Narcyza Kalmitowa reżyseria: Wawrzyniak Mirosław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
24 kwietnia 1971 |
Zakładnicy
Bukovcan Ivan
postać: Babjakowa reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
19 grudnia 1971 |
Drogi Antoni
Jean Anouilh
postać: Frida reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
30 kwietnia 1972 |
Jegor Bułyczow i inni
Maksym Gorki
postać: Miełania reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
9 grudnia 1972 |
Rewizor
Mikołaj Gogol
postać: Ślusarzowa reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
13 lutego 1975 |
Sprawa Dantona
Stanisława Przybyszewska
forma twórczości: role reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
10 kwietnia 1975 |
Błękitne jelenie
Kołomijec Ołeksij
postać: Kowalicha reżyseria: Smiejan Siergiej teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|