7 listopada 1945 |
Pigmalion
George Bernard Shaw
postać: Chłopak z Silsey reżyseria: Mayen Józef teatr: Stary Teatr, Kraków
|
19 grudnia 1945 |
Masław
Zawieyski Jerzy
postać: Wieluń; Adamiec reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Stary Teatr, Kraków
|
31 stycznia 1946 |
Jajko Kolumba
Stefan Flukowski
postać: Pedro reżyseria: Koecher Jan teatr: Stary Teatr, Kraków
|
19 czerwca 1946 |
Król włóczęgów
Rudolf Friml
postać: Tibaut de Vitry reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Stary Teatr, Kraków
|
8 października 1946 |
Powrót posła
Julian Ursyn Niemcewicz
postać: Szarmancki reżyseria: Dulęba Maria teatr: Teatr Kameralny TUR, Kraków
|
28 stycznia 1947 |
Świętoszek
Moliere
postać: Damis reżyseria: Bujański Jerzy Ronard teatr: Teatr Kameralny TUR, Kraków
|
7 czerwca 1947 |
Wariatka z Chaillot
Giraudoux Jean
postać: Żongler reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr Kameralny TUR, Kraków
|
20 września 1947 |
Śluby panieńskie, czyli Magnetyzm serca
Aleksander Fredro
postać: Jan reżyseria: Leszczyński Jerzy teatr: Teatr Powszechny TUR, Kraków
|
6 lutego 1948 |
Klub kawalerów
Michał Bałucki
postać: Ignacy reżyseria: Orzechowski Stefan teatr: Teatr Powszechny TUR, Kraków
|
22 czerwca 1948 |
Madame Sans-Gene
Victorien Sardou
postać: Roustan reżyseria: Karbowski Józef teatr: Teatr Powszechny TUR, Kraków
|
18 września 1948 |
Jadzia wdową
Ryszard Ruszkowski
postać: Bolesław reżyseria: Sawan Zbigniew teatr: Teatr Nowy (scena Komedia Muzyczna), Poznań
|
27 listopada 1948 |
Lato w Nohant
Jarosław Iwaszkiewicz
postać: Fernand reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
5 lutego 1949 |
Król Ryszard III
William Shakespeare
postać: Morderca II reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
5 lutego 1949 |
Król Ryszard III
William Shakespeare
postać: Sir Ryszard Ratcliff reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
12 marca 1949 |
Candida
George Bernard Shaw
postać: Aleksander Mill reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
1 maja 1949 |
Pan Jowialski
Aleksander Fredro
postać: Wiktor reżyseria: Solski Ludwik, Płonka-Fiszer Stanisław teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
11 grudnia 1949 |
Matka
Maksym Gorki
postać: Andrzej Nachodka reżyseria: Chaberski Emil teatr: Objazdowy Teatr Dramatyczny Domu Wojska Polskiego, Warszawa
|
3 czerwca 1951 |
Mądremu biada
Gribojedow Aleksander
postać: Pietruszka reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
12 lipca 1952 |
Lalka
Bolesław Prus
postać: Zięba reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
7 listopada 1952 |
Pociąg pancerny
Iwanow Wsiewołod
postać: Chłop reżyseria: Zespół pod kier.L.Schillera teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
29 marca 1953 |
Polacy nie gęsi
Morstin Ludwik Hieronim
postać: Marek reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
3 października 1953 |
Horsztyński
Juliusz Słowacki
postać: Słucki reżyseria: Wierciński Edmund teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
29 stycznia 1954 |
Lubow Jarowaja
Konstanty Treniew
postać: Oficer III reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
14 marca 1954 |
Imieniny pana dyrektora
Zdzisław Skowroński, Józef Słotwiński
postać: Hipolit Dobek reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
28 lutego 1956 |
Dwunasty gość
Władysław Łoziński
forma twórczości: role reżyseria: Wiśniewska Helena teatr: słuchowisko
|
31 marca 1956 |
Grzegorz Dyndała czyli Mąż pognębiony
Molière
postać: Baron Gapiomiejski reżyseria: Pietraszkiewicz Danuta teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
19 maja 1956 |
Suchy kraj
Hołuj Tadeusz
postać: Antonio reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
29 czerwca 1957 |
Wojna i pokój
Lew Tołstoj
postać: Oficer francuski reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
8 marca 1958 |
Straszna zabawa
Marcin Bierżewicz
postać: Fotograf reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
8 maja 1958 |
Bartłomiejowy jarmark
Ben Jonson
postać: Ciołek reżyseria: Kilkowska Barbara teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
10 października 1958 |
Elżbieta królowa Anglii
Ferdinand Bruckner
postać: Suffolk reżyseria: Szletyński Henryk teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
29 stycznia 1959 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Rejnaldo reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
9 maja 1959 |
Fircyk w zalotach
Franciszek Zabłocki
postać: Prawnik reżyseria: Ciecierski Jan teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
25 czerwca 1959 |
Pod mlecznym lasem
Dylan Thomas
postać: Bessie Bighead reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
10 października 1959 |
Gromiwoja
Arystofanes
postać: Fajdryjas reżyseria: zespołowa teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
10 października 1959 |
Gromiwoja
Arystofanes
postać: Pierwszy z tłumu reżyseria: zespołowa teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
24 lutego 1960 |
Nie ma nieznanych wysp
Stampfl Stanisław
postać: Chłopiec reżyseria: Szczęk Jacek teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
1 maja 1960 |
Kaukaskie kredowe koło
Bertolt Brecht
postać: II Pancerny reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
1 lipca 1960 |
Król w kraju rozkoszy
Franciszek Zabłocki
postać: Florbel reżyseria: Laskowska Wanda teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
25 lutego 1961 |
Zmartwychwstanie
Lew Tołstoj
postać: Szymon Kartinkin reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
21 października 1961 |
Zaczarowany las
Helena Wilson-Żeligowska
postać: Sługa reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
4 września 1963 |
Dla miłego grosza
Apollo Korzeniowski
postać: Lokaj reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
9 kwietnia 1964 |
Zbrodnia i kara
Fiodor Dostojewski
postać: Kataryniarz reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
27 października 1964 |
Przedwiośnie
Stefan Żeromski
forma twórczości: role reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
22 grudnia 1964 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Chleburad reżyseria: Wilkowski Jan, Kilian Adam teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
3 kwietnia 1965 |
Kolumbowie rocznik 20
Roman Bratny
postać: Sierżant Sęp reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
23 marca 1966 |
Koriolan
William Shakespeare
postać: Służący I reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
13 sierpnia 1966 |
Wesele Figara
Beaumarchais Pierre de
postać: Ogorzelec reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
13 stycznia 1967 |
Pan Wokulski
Bolesław Prus
postać: Lokaj reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
23 listopada 1967 |
Fantazy
Juliusz Słowacki
postać: Kałmuk reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
29 lutego 1968 |
Śmierć Dantona
Georg Büchner
forma twórczości: role reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
20 marca 1969 |
Nieboska komedia
Zygmunt Krasiński
postać: Wariat IV reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
20 marca 1969 |
Nieboska komedia
Zygmunt Krasiński
postać: Lokaj reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
20 marca 1969 |
Nieboska komedia
Zygmunt Krasiński
postać: Chłop reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
8 maja 1969 |
Ryszard III
William Shakespeare
postać: Biskup I reżyseria: Maciejowski Jan teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
25 września 1969 |
Święta Joanna
George Bernard Shaw
postać: Żołnierz reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
21 listopada 1969 |
Rzecz listopadowa
Ernest Bryll
postać: Mężczyzna reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
11 lutego 1970 |
Czajka
Antoni Czechow
postać: Jakub reżyseria: Minc Tadeusz teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
16 kwietnia 1970 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Aktor reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
16 kwietnia 1970 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Franczesko reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
15 sierpnia 1970 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
postać: Żebrak reżyseria: Maciejowski Jan teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
13 marca 1971 |
Beniowski
Juliusz Słowacki
postać: Szlachcic reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
12 czerwca 1971 |
Tragedia o bogaczu i Łazarzu
Anonim
postać: Potępieniec reżyseria: Minc Tadeusz teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
9 października 1971 |
Pasja doktora Fausta
Jerzy S. Sito
postać: Żołnierz reżyseria: Minc Tadeusz teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
9 października 1971 |
Pasja doktora Fausta
Jerzy S. Sito
postać: Student reżyseria: Minc Tadeusz teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
9 października 1971 |
Pasja doktora Fausta
Jerzy S. Sito
forma twórczości: role reżyseria: Minc Tadeusz teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
8 kwietnia 1972 |
Proces
Franz Kafka
postać: Pan reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
20 października 1972 |
Lorenzaccio
Alfred de Musset
postać: Agnolo reżyseria: Minc Tadeusz teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
20 października 1972 |
Lorenzaccio
Alfred de Musset
postać: Żołnierz II reżyseria: Minc Tadeusz teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
16 marca 1973 |
Rewizor
Mikołaj Gogol
postać: Kupiec reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
15 listopada 1973 |
Wacława dzieje
Stefan Garczyński
postać: Spiskowiec reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
15 listopada 1973 |
Wacława dzieje
Stefan Garczyński
forma twórczości: role reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
8 lutego 1974 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Pan reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
11 grudnia 1974 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Chłop reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
30 sierpnia 1975 |
Pluskwa
Włodzimierz Majakowski
postać: Turysta reżyseria: Swinarski Konrad teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
30 sierpnia 1975 |
Pluskwa
Włodzimierz Majakowski
postać: Reporter reżyseria: Swinarski Konrad teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
30 sierpnia 1975 |
Pluskwa
Włodzimierz Majakowski
postać: Przekupka z perfumami reżyseria: Swinarski Konrad teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
31 grudnia 1977 |
Sen srebrny Salomei
Juliusz Słowacki
postać: Anioł reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
29 kwietnia 1978 |
Troilus i Kresyda
William Shakespeare
postać: Antenor reżyseria: Grzesiński Marek teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
31 października 1978 |
Dziady część III i Ustęp
Adam Mickiewicz
postać: Żołnierz reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
13 grudnia 1979 |
Najżałośniejsza komedia i najokrutniejsza śmierć Pyrama i Tyzbe
William Shakespeare
postać: Puk reżyseria: Grzesiński Marek teatr: Teatr Muzyczny, Słupsk
|
16 lutego 1980 |
Molier
Bułhakow Michaił
postać: Bouton reżyseria: Nowicki Paweł teatr: Teatr Muzyczny, Słupsk
|
5 października 1980 |
Wacława dzieje
Stefan Garczyński
postać: Arcybiskup reżyseria: Grzesiński Marek teatr: Słupski Teatr Dramatyczny, Słupsk
|
6 kwietnia 1981 |
Hamlet i Hamlet
William Shakespeare
postać: Aktor reżyseria: Grzesiński Marek teatr: Słupski Teatr Dramatyczny, Słupsk
|
12 czerwca 1981 |
Biesy
Fiodor Dostojewski
postać: Siemion Igorowicz Karmazinow reżyseria: Nowicki Paweł teatr: Słupski Teatr Dramatyczny, Słupsk
|
30 października 1981 |
Sejm kobiet
Arystofanes
postać: Donosiciel reżyseria: Pieńkiewicz Jowita teatr: Słupski Teatr Dramatyczny, Słupsk
|
17 lutego 1982 |
Alicja w krainie czarów
Lewis Carroll
postać: Król reżyseria: Nowicki Paweł teatr: Słupski Teatr Dramatyczny, Słupsk
|
29 kwietnia 1982 |
Wizerunek śmierci ...
Gawatowic Jakub
postać: Kapłan I reżyseria: Kordziński Roman teatr: Słupski Teatr Dramatyczny, Słupsk
|