21 czerwca 1947 |
Wiele hałasu o nic
William Shakespeare
postać: Błazen reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Polski, Poznań
|
21 czerwca 1947 |
Wiele hałasu o nic
William Shakespeare
forma twórczości: układ choreograficzny reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Polski, Poznań
|
5 grudnia 1947 |
Nitouche
Herve Florimond
postać: Sylwia reżyseria: Horzyca Wilam teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Toruń
|
5 grudnia 1947 |
Nitouche
Herve Florimond
forma twórczości: choreografia reżyseria: Horzyca Wilam teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Toruń
|
6 stycznia 1948 |
Pastorałka
Leon Schiller
forma twórczości: układ tańca reżyseria: Małkowska Hanna teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Toruń
|
14 lutego 1948 |
Dom otwarty
Michał Bałucki
postać: Kamilla reżyseria: Horzyca Wilam teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Toruń
|
13 marca 1948 |
Cezar i Kleopatra
George Bernard Shaw
postać: Iras reżyseria: Horzyca Wilam teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Toruń
|
18 czerwca 1948 |
Są rzeczy ważniejsze
Janusz Teodor Dybowski
postać: Sophie reżyseria: Błońska Gustawa teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Toruń
|
15 lipca 1948 |
Seans
Coward Noel
postać: Edyta, służąca reżyseria: Małkowska Hanna teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Toruń
|
19 września 1948 |
Koniec i początek
Mariusz Maszyński
postać: Zofia reżyseria: Muskat Tadeusz teatr: Teatr Ziemi Lubuskiej (filia Teatru Polskiego Poznań), Gorzów Wielkopolski
|
23 października 1948 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
forma twórczości: choreografia reżyseria: Jabłonkówna Maria Leonia teatr: Teatr Polski, Poznań
|
23 października 1948 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Rusałka reżyseria: Jabłonkówna Maria Leonia teatr: Teatr Polski, Poznań
|
30 grudnia 1948 |
Pastorałka
Leon Schiller
forma twórczości: układ tańca reżyseria: Małkowska Hanna teatr: Teatr Polski, Poznań
|
14 czerwca 1949 |
Klub kawalerów
Michał Bałucki
forma twórczości: choreografia reżyseria: Chmielewski Tadeusz teatr: Teatr Polski, Poznań
|
14 czerwca 1949 |
Klub kawalerów
Michał Bałucki
postać: Mina reżyseria: Chmielewski Tadeusz teatr: Teatr Polski, Poznań
|
23 września 1949 |
Biedulka
Anna Świrszczyńska
forma twórczości: choreografia reżyseria: d'Alphonse Maria teatr: Teatr Aktora i Lalki, Poznań
|
10 stycznia 1950 |
Czarująca szewcowa
Federico García Lorca
postać: Córka sąsiadki w stroju czerwonym reżyseria: Horzyca Wilam teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Poznań
|
10 stycznia 1950 |
Pieczary Salamanki
Miguel de Cervantes
forma twórczości: choreografia reżyseria: Horzyca Wilam teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Poznań
|
22 sierpnia 1950 |
Piękna oberżystka
Goldoni Carlo
postać: Dejanira reżyseria: Trzciński Teofil teatr: Teatry Dramatyczne (Komedia Muzyczna), Poznań
|
31 grudnia 1950 |
Królowa Śniegu
Eugeniusz Szwarc
forma twórczości: choreografia reżyseria: d'Alphonse Maria teatr: Teatr Młodego Widza, Poznań
|
18 lipca 1951 |
Wesoły pojedynek
Derbień-Gorczycka Joanna
forma twórczości: choreografia i asystent reżysera reżyseria: Sawan Zbigniew teatr: Ludowy Teatr Muzyczny, Warszawa
|
28 sierpnia 1951 |
Ojciec debiutantki
Bondy Aleksander
forma twórczości: choreografia reżyseria: Rychter Witold teatr: Ludowy Teatr Muzyczny, Warszawa
|
15 czerwca 1952 |
Ruchome piaski
Choynowski Piotr
postać: Karolcia reżyseria: Milski Stanisław teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
7 listopada 1952 |
Przystanek Dalekie
Aleksander Afinogenow
postać: Żenia reżyseria: Milski Stanisław teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
21 października 1955 |
Grube ryby
Michał Bałucki
postać: Helena reżyseria: Godlewski Marian teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
14 stycznia 1956 |
Maturzyści
Zdzisław Skowroński
postać: Domańska reżyseria: Fogiel Aleksander teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
19 lutego 1956 |
Osiem lalek i jeden miś
Irena Jurgielewiczowa
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Lalek „Rusałka”, Szczecin
|
19 maja 1956 |
Lampa Aladyna (Baśń Szeherezady)
Janusz Makarczyk, Henryk Ryl
forma twórczości: współpraca reżyserska reżyseria: Fogiel Aleksander teatr: Teatr Lalek „Rusałka”, Szczecin
|
14 lipca 1956 |
Żołnierz i Bieda
Samuel Marszak
forma twórczości: współpraca reżyserska reżyseria: Fogiel Aleksander teatr: Teatr Lalek „Rusałka”, Szczecin
|
10 grudnia 1956 |
Panie Kochanku
Kraszewski Józef Ignacy
postać: Leosia Puciatówna reżyseria: Burska Nina teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
22 grudnia 1956 |
Pastorałka
Leon Schiller
forma twórczości: choreografia reżyseria: Benoit Ludwik teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
27 lutego 1957 |
Książę i żebrak
Mark Twain
forma twórczości: adaptacja, reżyseria reżyseria: Lam Wela teatr: Teatr Lalek „Rusałka”, Szczecin
|
28 września 1957 |
Żeglarz
Jerzy Szaniawski
postać: Iza reżyseria: Rodziewicz Aleksander teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
15 marca 1958 |
Żart olszowiecki
Hanna Januszewska
forma twórczości: choreografia reżyseria: Kołogórska Ewa teatr: Teatr Lalek „Pleciuga”, Szczecin
|
27 marca 1958 |
Las
Aleksander Ostrowski
postać: Aksjusza reżyseria: Walden Jerzy teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
17 maja 1958 |
Awantury w Chioggi
Carlo Goldoni
forma twórczości: asystent reżysera, choreografia reżyseria: Fogiel Aleksander teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
17 maja 1958 |
Awantury w Chioggi
Carlo Goldoni
postać: Orsetta reżyseria: Fogiel Aleksander teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
4 października 1958 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
forma twórczości: asystent reżysera, choreografia reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
4 października 1958 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Puk reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
5 maja 1959 |
Pamiętnik Anny Frank
Goodrich F., Hackett A.
postać: Miep reżyseria: Maciejowski Jan teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
3 czerwca 1959 |
Madame Sans-Gene
Victorien Sardou
forma twórczości: asystent reżysera, choreografia reżyseria: Lotar Henryk teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
3 czerwca 1959 |
Madame Sans-Gene
Antoni Marianowicz, Janusz Minkiewicz
postać: Pani de Bassano reżyseria: Lotar Henryk teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
3 czerwca 1959 |
Madame Sans-Gene
Antoni Marianowicz, Janusz Minkiewicz
postać: Roussette reżyseria: Lotar Henryk teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
31 października 1959 |
Doradca królewski
Kuo Mo-Żo
forma twórczości: choreografia reżyseria: Rodziewicz Aleksander teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
5 marca 1960 |
Zaczarowana złotówka
Bychowska Helena
forma twórczości: choreografia reżyseria: Obidowicz Janusz teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
16 lutego 1961 |
Wielki bluff
Głowacki Juliusz
postać: Emma Hopkins reżyseria: Rodziewicz Aleksander teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
1 czerwca 1961 |
Sto dni małżeństwa
Gergely Marta
postać: Sekretarka reżyseria: Tobiasz Zdzisław teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
16 stycznia 1962 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Czarownica reżyseria: Sobolewski Ryszard teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
16 stycznia 1962 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Głos daleki kobiety reżyseria: Sobolewski Ryszard teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
4 maja 1962 |
Umierają dobrzy ludzie ...
Liskowacki Ryszard
postać: Zofia reżyseria: Rodziewicz Aleksander teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
6 czerwca 1962 |
Damy i huzary
Aleksander Fredro
postać: Panna Aniela reżyseria: Gruda Józef teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
18 stycznia 1963 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Chochoł reżyseria: Gruda Józef teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
18 stycznia 1963 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Czepcowa reżyseria: Gruda Józef teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
9 listopada 1963 |
Adela i stressy
Pierre Barillet, Jean Pierre Gredy
postać: Fela reżyseria: d'Alphonse Maria teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
31 grudnia 1963 |
Romans z wodewilu
Władysław Krzemiński
forma twórczości: choreografia reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
31 grudnia 1963 |
Romans z wodewilu
Władysław Krzemiński
postać: Zuzia reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
6 lutego 1964 |
Szatan z VII klasy
Kornel Makuszyński
postać: Pani Gąsowska reżyseria: d'Alphonse Maria teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
11 kwietnia 1964 |
Ścieżka zbawienia
Jorge Andrade
postać: Kobieta reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
11 kwietnia 1964 |
Ścieżka zbawienia
Jorge Andrade
postać: Germana reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
20 maja 1964 |
Rok 1944
Kuśmierek Józef
postać: Woźna reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr im. Wilama Horzycy, Toruń
|
28 września 1964 |
Ania z Zielonego Wzgórza
Lucy Maud Montgomery
postać: Maryla Cuthbert reżyseria: Komarnicki Lech teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
5 marca 1965 |
Odwety
Leon Kruczkowski
postać: Lemańska reżyseria: zespół teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
30 kwietnia 1965 |
Nora, czyli Dom lalki
Henrik Ibsen
forma twórczości: układ tańca reżyseria: Korsan Noemi teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
11 czerwca 1965 |
Ifigenia w Aulidzie
Eurypides
postać: Przodownica chóru reżyseria: Komarnicki Lech teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
23 października 1965 |
Moralność pani Dulskiej
Gabriela Zapolska
postać: Tadrachowa reżyseria: Korsan Noemi teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
21 stycznia 1966 |
Przekory miłosne
Bogusławski Wojciech
postać: Frozyna reżyseria: Bugajski Stanisław teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
5 maja 1966 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
postać: Celia Peachum reżyseria: Komarnicki Lech teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
5 maja 1966 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
postać: Prostytutka reżyseria: Komarnicki Lech teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
9 września 1966 |
Pióropusz Błękitnego Orła
Jan Makarius
postać: Hinakaga, Sowa Chytruska reżyseria: Komarnicki Lech teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
12 maja 1967 |
Śnieg
Stanisław Przybyszewski
postać: Makryna reżyseria: Komarnicki Lech teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
15 lipca 1967 |
Pociąg pancerny 14-69
Wsiewołod Iwanow
forma twórczości: role reżyseria: Komarnicki Lech teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
15 lipca 1967 |
Pociąg pancerny 14-69
Wsiewołod Iwanow
postać: Żona Pieklewanowa reżyseria: Komarnicki Lech teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
10 lutego 1968 |
Śluby panieńskie, czyli Magnetyzm serca
Aleksander Fredro
postać: Pani Dobrójska reżyseria: Aniszczenko Eugeniusz teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
20 lipca 1968 |
Plutos
Arystofanes
postać: Żona Chremylosa reżyseria: Herman Włodzimierz teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
23 lutego 1969 |
Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale
Wojciech Bogusławski, Jan Stefani
postać: Gospodyni reżyseria: Ziębiński Andrzej teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
23 lutego 1969 |
Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale
Wojciech Bogusławski, Jan Stefani
forma twórczości: korepetycje muzyczne reżyseria: Ziębiński Andrzej teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
23 lutego 1969 |
Krakowiacy i górale
Bogusławski Wojciech
forma twórczości: korepetytor baletu reżyseria: Ziębiński Andrzej teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
22 września 1969 |
Ten wstrętny sołtys
Janicki Jerzy
postać: Sędzia reżyseria: Stefański Lech Emfazy teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
23 listopada 1969 |
Sen srebrny Salomei
Juliusz Słowacki
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Kordziński Roman teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
23 listopada 1969 |
Sen srebrny Salomei
Juliusz Słowacki
postać: I Popadianka reżyseria: Kordziński Roman teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
24 października 1970 |
Pan Jowialski
Aleksander Fredro
postać: Pani Jowialska reżyseria: Wróblewski Jerzy teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
2 lutego 1971 |
Grupa Laokoona
Tadeusz Różewicz
postać: Przyjaciółka reżyseria: Boratyński Wojciech, Wróblewski Jerzy teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
17 kwietnia 1971 |
Oresteja
Ajschylos
postać: Atena reżyseria: Przybylski Andrzej teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
4 września 1971 |
Nim zapieje kur
Bukovcan Ivan
postać: Aptekarzowa reżyseria: Przybylski Andrzej teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
3 października 1971 |
Cyd
Stanisław Wyspiański
postać: Eleonora reżyseria: Wróblewski Jerzy teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
3 czerwca 1972 |
Kram z piosenkami
Leon Schiller
forma twórczości: role reżyseria: Fijewska Barbara teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
3 czerwca 1972 |
Kram z piosenkami
Leon Schiller
forma twórczości: role reżyseria: Fijewska Barbara teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
9 września 1972 |
Wyszedł z domu
Tadeusz Różewicz
postać: Pani I reżyseria: Piaskowski Piotr teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
28 stycznia 1973 |
Ten miły, stary dom
Aleksiej Arbuzow
postać: Raisa Aleksandrowna reżyseria: Wróblewski Jerzy teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
10 lipca 1975 |
Ich czworo
Gabriela Zapolska
postać: Wdowa reżyseria: Baranowski Henryk teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
26 lutego 1976 |
Moralność pani Dulskiej
Gabriela Zapolska
postać: Tadrachowa reżyseria: Kuszewski Jarosław teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
18 czerwca 1976 |
Damy i huzary
Aleksander Fredro
postać: Pani Orgonowa reżyseria: Gruda Józef teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
|
23 października 1976 |
Nowe cierpienia młodego W.
Ulrich Plenzdorf
postać: Kierowniczka przedszkola reżyseria: Kuszewski Jarosław teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
|
2 października 1977 |
Nowe piękne czasy
Jesionowski Jerzy
postać: Babunia reżyseria: Tartyłło Janusz teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
|
4 maja 1979 |
Dom Bernardy Alba
Federico García Lorca
postać: Prudencja reżyseria: Dzieduszycka Halina teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
|
13 maja 1989 |
Łąka dla dwóch
Hornicek Miroslav
forma twórczości: układ tańca reżyseria: Okopiński Marek teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
|