1 maja 1955 |
Maturzyści
Zdzisław Skowroński
postać: Bujak reżyseria: Zbyszewska Stanisława teatr: Teatr Młodego Widza, Wrocław
|
8 lutego 1959 |
Burza
William Shakespeare
postać: Sebastian reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra
|
5 grudnia 1959 |
Na dnie
Maksym Gorki
postać: Andriej Mitricz Kleszcz reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra
|
2 kwietnia 1960 |
Niemcy
Leon Kruczkowski
postać: Schultz reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra
|
15 kwietnia 1967 |
Maliniarz
Hochwalder Fritz
postać: Dyrektor szkoły Huett reżyseria: Strokowski Aleksander teatr: Teatr Rozmaitości, Wrocław
|
10 listopada 1967 |
Cyrano de Bergerac
Edmond Rostand
postać: Hrabia de Guiche reżyseria: Makarewicz Andrzej teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
3 lutego 1968 |
Sennik współczesny
Konwicki Tadeusz
postać: Szafir reżyseria: Obidniak Alina teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
9 listopada 1968 |
Dziś do ciebie przyjść nie mogę...
Lech Budrecki, Ireneusz Kanicki
forma twórczości: role reżyseria: Kanicki Ireneusz teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
9 listopada 1968 |
Dziś do ciebie przyjść nie mogę...
Lech Budrecki, Ireneusz Kanicki
forma twórczości: role reżyseria: Kanicki Ireneusz teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
25 maja 1969 |
Komedia omyłek
William Shakespeare
postać: Baltazar reżyseria: Crvencanin Vera teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
25 maja 1969 |
Komedia omyłek
William Shakespeare
postać: Solinus reżyseria: Crvencanin Vera teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
12 lipca 1969 |
Grube ryby
Michał Bałucki
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Burczyk Stefan teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
12 lipca 1969 |
Grube ryby
Michał Bałucki
postać: Henryk reżyseria: Burczyk Stefan teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
30 października 1969 |
Jadzia wdowa
Ryszard Ruszkowski
postać: Feliks reżyseria: Obidniak Alina teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
7 stycznia 1970 |
Ballada wigilijna
Ernest Bryll
postać: Adam reżyseria: Obidniak Alina teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
7 stycznia 1970 |
Ballada wigilijna
Ernest Bryll
postać: Jeden z Trzech Króli reżyseria: Obidniak Alina teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
7 stycznia 1970 |
Ballada wigilijna
Ernest Bryll
postać: Osioł reżyseria: Obidniak Alina teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
1 marca 1970 |
Czarna komedia
Peter Shaffer
postać: Harold Gorringe reżyseria: Stokalska Jitka teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
1 marca 1970 |
Czarna komedia
Peter Shaffer
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Stokalska Jitka teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
29 października 1970 |
Ich czworo
Gabriela Zapolska
postać: Mąż reżyseria: Michalik Franek teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
14 listopada 1971 |
Ktoś nowy
Marek Domański
postać: Daciak reżyseria: Domańska Stefania teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
22 października 1972 |
Pierścień wielkiej damy
Cyprian Kamil Norwid
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
22 października 1972 |
Pierścień wielkiej damy
Cyprian Kamil Norwid
postać: Gość I reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
11 lutego 1973 |
Najdroższej Katarzynie
Kazimierz Kowalski
postać: Karol reżyseria: Wawrzyniak Mirosław teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
8 kwietnia 1973 |
Klik - klak
Jarosław Abramow-Newerly
postać: Teodor reżyseria: Pietryk Edmund teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
3 listopada 1973 |
Nagle w domu...
Francis Durbridge
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Michalik Franek teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
3 listopada 1973 |
Nagle w domu...
Francis Durbridge
postać: Glen reżyseria: Michalik Franek teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
3 lutego 1974 |
Idiotka
Marcel Achard
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Pieracki Józef teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
3 lutego 1974 |
Idiotka
Marcel Achard
postać: Julian Morestan reżyseria: Pieracki Józef teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
17 marca 1974 |
Rachunek nieprawdopodobieństwa
Jerzy Jurandot
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Dmochowski Mariusz teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
17 marca 1974 |
Rachunek nieprawdopodobieństwa
Jerzy Jurandot
postać: Gustaw reżyseria: Dmochowski Mariusz teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
2 lipca 1974 |
A to Polska właśnie...
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Jesionka Wojciech teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
2 lipca 1974 |
A to Polska właśnie...
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Jesionka Wojciech teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
6 października 1974 |
Fircyk w zalotach
Franciszek Zabłocki
postać: Aryst reżyseria: Jesionka Wojciech teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
6 października 1974 |
Fircyk w zalotach
Franciszek Zabłocki
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Jesionka Wojciech teatr: Teatr Ziemi Opolskiej, Opole
|
23 stycznia 1975 |
Przedwiośnie
Stefan Żeromski
postać: Lulek reżyseria: Brejdygant Stanisław teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
25 stycznia 1976 |
Janosik czyli na szkle malowane
Ernest Bryll
postać: Żandarm Gorący reżyseria: Kordula Frantisek teatr: Scena Polska, Czeski Cieszyn
|
26 lutego 1977 |
Zgubiony list
Caragiale Ion Luca
postać: Obywatel pod gazem reżyseria: Wanat Andrzej teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
28 października 1977 |
Zapomnieć o Herostratesie
Gorin Grigorij
postać: Chryzyp reżyseria: Koper Andrzej teatr: Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra
|
11 marca 1978 |
Tango
Sławomir Mrożek
postać: Stomil reżyseria: Pliszkiewicz Tadeusz teatr: Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra
|
20 maja 1978 |
Dno nieba
Jarosław Abramow-Newerly
postać: Ziętarek reżyseria: Szymański Tomasz teatr: Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra
|
21 kwietnia 1979 |
Maskarada
Iwaszkiewicz Jarosław
postać: Pułkownik Danzas reżyseria: Straszewska Maria teatr: Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra
|
13 października 1979 |
Czapa (czyli śmierć na raty)
Janusz Krasiński
postać: Oleś reżyseria: Mikuć Bohdan teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
15 grudnia 1979 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Adam reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
15 grudnia 1979 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Korydon reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
15 marca 1980 |
Proces o cień osła
Durrenmatt Friedrich
postać: Polophonus reżyseria: Mikuć Bohdan teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
20 września 1980 |
Obrona Ksantypy
Ludwik Hieronim Morstin
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Domańska Stefania teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
20 września 1980 |
Obrona Ksantypy
Ludwik Hieronim Morstin
postać: Parrasjos reżyseria: Domańska Stefania teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
8 listopada 1980 |
Procedura
Gawlik Jan Paweł
postać: Pracownik; Sprzedawca reżyseria: Hoffmann Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
26 kwietnia 1981 |
Chłopcy
Stanisław Grochowiak
postać: Profesor reżyseria: Dąbrowski Andrzej Józef teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
5 grudnia 1981 |
Kwiaty polskie
Julian Tuwim
forma twórczości: role reżyseria: Jesionka Wojciech teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
6 marca 1982 |
Barbara Radziwiłłówna
Alojzy Feliński
postać: Senator reżyseria: Mikuć Bohdan teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
10 czerwca 1982 |
Szkoła kobiet
Bogusławski Wojciech
postać: Staruszkiewicz reżyseria: Skibiński Wojciech teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
4 grudnia 1982 |
Niewidzialny książę
Igor Sikirycki, Roman Sykała
postać: Lekarz reżyseria: Zarewicz Ryszard teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
12 lutego 1983 |
Kartoteka
Tadeusz Różewicz
postać: Bohater reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
22 października 1983 |
Ciemności kryją ziemię
Jerzy Andrzejewski
postać: Tomas de Torquemada reżyseria: Mikuć Bohdan teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
3 grudnia 1983 |
Kopciuszek
Grimm/Brzechwa/Januszewska
postać: Ochmistrz reżyseria: Meissner Czesław teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
10 marca 1984 |
Przygody dobrego wojaka Szwejka
Jaroslav Hašek
postać: Bretschneider reżyseria: Mikuć Bohdan teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
10 marca 1984 |
Przygody dobrego wojaka Szwejka
Jaroslav Hašek
postać: Kapitan Sagner reżyseria: Mikuć Bohdan teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
10 marca 1984 |
Przygody dobrego wojaka Szwejka
Jaroslav Hašek
postać: Pułkownik Kraus reżyseria: Mikuć Bohdan teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
15 maja 1984 |
Chata za wsią
Józef Ignacy Kraszewski
postać: Maksym Lepiuk reżyseria: Zarewicz Ryszard teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
22 września 1984 |
Odprawa posłów greckich
Jan Kochanowski
postać: Antenor reżyseria: Boratyński Wojciech teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
8 grudnia 1984 |
Hej, kolęda, kolęda
Program składany/kabaretowy/rewiowy
postać: Chłop reżyseria: Tartyłło Janusz teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
8 grudnia 1984 |
Hej, kolęda, kolęda
Program składany/kabaretowy/rewiowy
postać: Pasterz (Bartosz) reżyseria: Tartyłło Janusz teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
29 czerwca 1985 |
Wariat i zakonnica, czyli Nie ma złego, co by na jeszcze gorsze nie wyszło
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Dr Jan Burdygiel reżyseria: Górski Wiesław teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
23 listopada 1985 |
Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale
Wojciech Bogusławski, Jan Stefani
postać: Muzykant reżyseria: Baniukiewicz Antoni teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
19 października 1986 |
Żołnierz Królowej Madagaskaru
Julian Tuwim
postać: Kelner reżyseria: Pliszkiewicz Tadeusz teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Wałbrzych
|
10 kwietnia 1987 |
Jaja jak berety (tytuł roboczy)
Stanisław Tym
postać: Zynio reżyseria: Tym Stanisław teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Wałbrzych
|
19 grudnia 1987 |
Betlejem polskie
Lucjan Rydel
postać: Bartos reżyseria: Strokowski Aleksander teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Wałbrzych
|
18 listopada 1988 |
Indyk
Sławomir Mrożek
postać: Starzec z Gór reżyseria: Baniukiewicz Antoni teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
28 stycznia 1989 |
Woyzeck
Georg Büchner
postać: Kapitan reżyseria: Hołdys Wiesław teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
30 kwietnia 1989 |
Czerwona magia
Michel de Ghelderode
postać: Romullus reżyseria: Boratyński Wojciech teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
23 stycznia 1990 |
Audiencja
Václav Havel
postać: Browarnik reżyseria: Nowicki Wiesław teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
29 maja 1990 |
Nigdy ta nie było lepiej ...
Jesionka Wojciech
forma twórczości: role reżyseria: Jesionka Wojciech teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
20 października 1990 |
Yo-Yo
Marek Piwowski
postać: Doktor reżyseria: Czarnota Leszek teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
16 grudnia 1990 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Józef reżyseria: Czarnota Leszek teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
2 marca 1991 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Rejent reżyseria: Różewicz Jan teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
27 kwietnia 1991 |
Sindbad
Bolesław Leśmian
postać: Król Miraż reżyseria: Karpiński Cezary teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
16 października 1991 |
Sąsiedzi
Bałucki Michał
postać: Radoszewski reżyseria: Bielicki Wowo teatr: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Wałbrzych
|
25 października 1992 |
Teatr manekinów
Bruno Schulz
postać: Jakub reżyseria: Modestowicz Waldemar teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
13 marca 1993 |
Love and marriage
Ray Cooney
postać: Inspektor Porterhouse reżyseria: Koprowicz Jacek teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
24 kwietnia 1993 |
Łagodna
Fiodor Dostojewski
postać: Lichwiarz reżyseria: Kuźnik Stanisław teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
2 października 1993 |
Tango
Sławomir Mrożek
postać: Eugeniusz reżyseria: Major Ryszard teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
8 maja 1994 |
Ósmy dzień tygodnia
Marek Hłasko
postać: Ojciec reżyseria: Boczkowski Robert teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|