3 października 1946 |
Zamach
Tadeusz Breza, Stanisław Dygat
forma twórczości: role reżyseria: Rychter Jerzy teatr: Teatr Miejski, Sosnowiec
|
28 lutego 1947 |
Panna mężatka
Józef Korzeniowski
postać: Adolf reżyseria: Mariański Marian teatr: Teatr Miejski, Sosnowiec
|
21 października 1947 |
Obrona Ksantypy
Ludwik Hieronim Morstin
postać: Fedros reżyseria: Błońska Gustawa teatr: Teatr Miejski, Bydgoszcz
|
2 grudnia 1948 |
Rewizor
Mikołaj Gogol
postać: Piotr Iwanowicz Dobczyński reżyseria: Stoma Władysław teatr: Teatr Miejski, Bydgoszcz
|
26 marca 1949 |
Porwanie Sabinek
Julian Tuwim
postać: Emil reżyseria: Muskat Tadeusz teatr: Teatr Miejski, Bydgoszcz
|
10 lipca 1949 |
Wesele Fonsia
Ryszard Ruszkowski
postać: II sekundant reżyseria: zespołowa teatr: Teatr Miejski, Bydgoszcz
|
7 września 1949 |
Pan Geldhab
Aleksander Fredro
postać: Lubomir reżyseria: Szubert Kazimierz teatr: Teatr Polski, Bielsko-Cieszyn
|
13 stycznia 1950 |
Jadzia wdowa
Ryszard Ruszkowski
postać: Feliks reżyseria: Lotar Henryk teatr: Teatr Polski, Bielsko-Cieszyn
|
24 lutego 1950 |
Zapora
Janusz Teodor Dybowski
postać: Stanisław Janiak reżyseria: Stoma Władysław teatr: Teatr Polski, Bielsko-Cieszyn
|
29 kwietnia 1950 |
Grzesznicy bez winy
Aleksander Ostrowski
postać: Grzegorz Murow reżyseria: Lotar Henryk teatr: Teatr Polski, Bielsko-Cieszyn
|
6 stycznia 1951 |
Zielony Gil
Tirso Molina de
postać: Don Martin reżyseria: Sawan Zbigniew teatr: Ludowy Teatr Muzyczny, Warszawa
|
28 sierpnia 1951 |
Ojciec debiutantki
Bondy Aleksander
postać: Książę Wietryński reżyseria: Rychter Witold teatr: Ludowy Teatr Muzyczny, Warszawa
|
3 lipca 1952 |
Wachlarz
Goldoni Carlo
postać: Cytrynek; Crespino reżyseria: Broniewska Maryna teatr: Ludowy Teatr Muzyczny, Warszawa
|
22 października 1952 |
Stefan Czarniecki i jego ...
Korcelli Kazimierz
postać: Książę Dymitr Wiśniowiecki reżyseria: Rene Ludwik teatr: Teatr Domu Wojska Polskiego, Warszawa
|
5 listopada 1952 |
Radcy pana radcy
Bałucki Michał
postać: Zdzisław reżyseria: Leszczyński Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Warszawa
|
23 sierpnia 1953 |
Zagłada eskadry
Korniejczuk Aleksander
postać: Płk Kobacha reżyseria: Rene Ludwik teatr: Teatr Domu Wojska Polskiego, Warszawa
|
26 października 1954 |
Człowiek z karabinem
Nikołaj Pogodin
postać: Kapitan Karnauchow reżyseria: Korzeniewski Bohdan teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
1 września 1956 |
Proces Mary Dugan
Bayard Veiller
postać: Nash reżyseria: Janiak Zdzisław teatr: Teatr Estrada, Warszawa
|
9 stycznia 1957 |
Wieczór Trzech Króli
Shakespeare William
forma twórczości: kierownictwo muzyczne reżyseria: Modrzewska Zofia teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
27 stycznia 1957 |
Jim i Jill
Clifford Grey, Greatrex Newman
postać: Smith reżyseria: Pawłowski Kazimierz teatr: Teatr Komedia, Warszawa
|
3 czerwca 1957 |
Pułapka na myszy
Christie Agatha
postać: Giles Ralston; Major Metcalf reżyseria: Janiak Zdzisław teatr: Teatr Sensacji, Warszawa
|
29 czerwca 1957 |
Seans
Coward Noel
forma twórczości: kierownictwo muzyczne reżyseria: Modrzewska Zofia teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
17 grudnia 1957 |
Samobójstwo doskonałe
Conty Jean Pierre
postać: Bernu; Lekarz; Constant reżyseria: Janiak Zdzisław teatr: Teatr Sensacji, Warszawa
|
5 stycznia 1958 |
Sprytna wdówka
Goldoni Carlo
forma twórczości: współpraca muzyczna reżyseria: Kilkowska Barbara teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
15 listopada 1958 |
Pajęcza sieć
Christie Agata
postać: Sir Rolland reżyseria: Cygler Tadeusz teatr: Teatr Sensacji, Warszawa
|
25 stycznia 1959 |
Dziewczęta w zasłonach
Uzeir Hadżibekow
forma twórczości: kierownictwo muzyczne reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
18 marca 1959 |
Włamywacze
Potemkowski Anatol
postać: Prezes reżyseria: Fijewska Barbara teatr: Teatr Sensacji, Warszawa
|
1 kwietnia 1959 |
Godziny grozy
Dorothy Christie, Campbell Christie
postać: Sir Walter reżyseria: Strzelecki Czesław teatr: Teatr Sensacji, Warszawa
|
11 kwietnia 1959 |
Ładna historia
Caillavet G.,Flers R.,Rey S.
forma twórczości: opracowanie muzyczne reżyseria: Czaykowska Irma teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
27 czerwca 1959 |
Wesele Figara
Beaumarchais Pierre de
forma twórczości: opracowanie muzyczne reżyseria: Długosz Aleksander teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
10 grudnia 1959 |
Świadek oskarżenia
Christie Agata
postać: Sir Wilfrid Roberts reżyseria: Poreda Eugeniusz teatr: Teatr Sensacji, Warszawa
|
19 grudnia 1959 |
Zaczarowana złotówka
Bychowska Helena
forma twórczości: muzyka z Włodzimierzem Jarmołowiczem reżyseria: Śnieżko-Szafnaglowa Eugenia teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
28 maja 1960 |
Tajemniczy sobowtór
MacDougall Roger, Allen Ted
postać: Ernest Fanner reżyseria: Stok Zbigniew teatr: Teatr Sensacji, Warszawa
|
28 maja 1960 |
Tajemniczy sobowtór
Ted Allen, Roger Mac Dougall
postać: Ernest Fanner reżyseria: Stok Zbigniew teatr: Teatr Sensacji, Warszawa
|
17 października 1960 |
Ryszard III
William Shakespeare
postać: Biskup Ely reżyseria: Woszczerowicz Jacek teatr: Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza, Warszawa
|
13 czerwca 1961 |
Escurial
Michel de Ghelderode
postać: Mnich reżyseria: Meissner Krystyna teatr: Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza, Warszawa
|
6 stycznia 1962 |
Kariera Artura Ui
Bertolt Brecht
postać: Goodwill reżyseria: Axer Erwin teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
6 stycznia 1962 |
Kariera Artura Ui
Bertolt Brecht
postać: Obywatel Cicero reżyseria: Axer Erwin teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
6 lipca 1966 |
Dochodzenie
Peter Weiss
postać: Oskarżony dr Frank reżyseria: Axer Erwin teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|