20 maja 1916 |
W okopach
Mieczysław Swoboda
postać: Krasnonosow reżyseria: Tatarkiewicz Konstanty teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
25 listopada 1916 |
Franusia
Jan Mściwój
forma twórczości: role teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
29 listopada 1916 |
Młynarz i jego córka
Ernest Benjamin Salomon Raupach
forma twórczości: role reżyseria: Ryszkowski Władysław teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
2 grudnia 1916 |
Dom wariatów
Wilhelm Jacoby, Carl Laufs
forma twórczości: role teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
10 grudnia 1916 |
Hajduczek
Józef Nikodem Popławski
forma twórczości: role teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
16 grudnia 1916 |
Ogniem i mieczem
Henryk Sienkiewicz
postać: Zagłoba reżyseria: Ryszkowski Władysław teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
21 stycznia 1917 |
W roku 63
Andrzej Rumszyc
forma twórczości: role reżyseria: Tatarkiewicz Konstanty teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
27 stycznia 1917 |
Karykatury
Jan August Kisielewski
forma twórczości: role teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
3 lutego 1917 |
Rezerwistka
Halina Kromer-Halnicka
forma twórczości: role reżyseria: Tatarkiewicz Konstanty teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
17 lutego 1917 |
Szpieg Napoleona
Michel Carré
forma twórczości: role reżyseria: Ryszkowski Władysław teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
24 lutego 1917 |
Wesele Fonsia
Ryszard Ruszkowski
postać: Maciej Kurzawa reżyseria: Ryszkowski Władysław teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
10 marca 1917 |
Walka motyli
Hermann Sudermann
postać: Profesor teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
17 marca 1917 |
Wojna z żonami
Maurice Hennequin
postać: La Thibeaudiere reżyseria: Tatarkiewicz Konstanty teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
24 marca 1917 |
Czerwony pugilares
Ferenc Csepreghy
postać: Csillag Pali teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
31 marca 1917 |
20 milionów posagu
Konstanty Tatarkiewicz
forma twórczości: role teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
14 kwietnia 1917 |
Ciotka Karola
Brandon Thomas
postać: Bobby reżyseria: Tatarkiewicz Konstanty teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
11 grudnia 1917 |
Kajus Cezar Kaligula
Karol Hubert Rostworowski
postać: Sabinus reżyseria: Solski Ludwik teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
28 czerwca 1919 |
Czartowska ława
Jan Kanty Galasiewicz
forma twórczości: role reżyseria: Kęcki Jan teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
4 lipca 1919 |
Dwie siostry z Pragi
Franciszek Dobrowolski
forma twórczości: role reżyseria: Nawrocki Mieczysław teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
12 lipca 1919 |
Polak z dolarami
Cyryl Danielewski
forma twórczości: role reżyseria: Tatarkiewicz Konstanty teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
4 października 1919 |
Lygia
James Barrett
forma twórczości: role reżyseria: Tatarkiewicz Marian teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
28 listopada 1919 |
Ksiądz Marek
Juliusz Słowacki
forma twórczości: role reżyseria: Gorczyński Bolesław teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
23 stycznia 1920 |
Gwiazda Syberii
Leopold Starzeński
forma twórczości: role teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
29 czerwca 1920 |
Złodziejka
Eugene Grangé, Lambert Thiboust
forma twórczości: role reżyseria: Tatarkiewicz Marian teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
1 stycznia 1921 |
List
Aleksander Fredro
postać: Radost reżyseria: Tatarkiewicz Konstanty teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
8 czerwca 1921 |
Z dobrego serca
Lucjan Rydel
forma twórczości: role reżyseria: Skarzyński Tadeusz teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
19 listopada 1921 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Starzec reżyseria: Tatarkiewicz Konstanty teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
31 stycznia 1922 |
Karykatury
Jan August Kisielewski
postać: Wojciech Migdał reżyseria: Ryszkowski Władysław teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
4 kwietnia 1922 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Grzegorz reżyseria: Tatarkiewicz Konstanty teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
4 kwietnia 1922 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Książę Konstanty reżyseria: Tatarkiewicz Konstanty teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
3 maja 1922 |
Kościuszko pod Racławicami
Władysław Ludwik Anczyc
postać: Bartosz Głowacki reżyseria: Śliwiński Ludwik teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
24 maja 1922 |
Młody las
Jan Adolf Hertz
postać: Tartienko reżyseria: Ryszkowski Władysław teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
16 lipca 1922 |
Oj, młody, młody!
Jan Aleksander, syn Fredro
forma twórczości: role reżyseria: Tatarkiewicz Konstanty teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
28 lipca 1922 |
Urwis
Bogdan Katerwa
postać: Papa reżyseria: Śliwiński Ludwik teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
21 października 1922 |
Damy i huzary
Aleksander Fredro
postać: Rembo reżyseria: Śliwiński Ludwik teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
2 grudnia 1922 |
Ksiądz Marek
Juliusz Słowacki
postać: Marszałek Krasiński reżyseria: Gorczyński Bolesław teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
30 grudnia 1922 |
Eros i Psyche
Jerzy Żuławski
postać: Gospodarz reżyseria: Ryszkowski Władysław teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
24 lutego 1923 |
Królewski jedynak
Lucjan Rydel
postać: Prymas Gamrat reżyseria: Ryszkowski Władysław teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
2 maja 1923 |
Sułkowski
Stefan Żeromski
forma twórczości: role reżyseria: Osterwa Juliusz teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
14 lipca 1923 |
Ułani
L. Mazur
forma twórczości: role reżyseria: Tatarkiewicz Konstanty teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
28 lipca 1923 |
Klub kawalerów
Michał Bałucki
postać: Sobieniowski reżyseria: Ryszkowski Władysław teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
18 sierpnia 1923 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Pustelnik reżyseria: Tatarkiewicz Konstanty teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
3 października 1924 |
Wyzwolenie (akt pierwszy)
Stanisław Wyspiański
postać: Przewodnik reżyseria: Frenkiel Tadeusz teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
15 listopada 1924 |
Don Juan Tenorio
Jose Zorilla
postać: Kapitan reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
8 maja 1925 |
Obiad czwartkowy
Ludwik Bernacki, Tadeusz Czapelski
postać: Franciszek Ryx reżyseria: Kamiński Kazimierz teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
8 maja 1925 |
Panna na wydaniu
Adam Kazimierz Czartoryski
postać: Antałowicz reżyseria: Owerłło Paweł teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
28 grudnia 1925 |
Polityka i miłość
Józef Rączkowski
postać: Rzucidło Stanisław reżyseria: Jaracz Stefan teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
27 stycznia 1926 |
Faust
Johann Wolfgang Goethe
postać: Siebel reżyseria: Kamiński Kazimierz teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
19 marca 1926 |
Księżniczka żydowska
Wacław Grubiński
postać: Mistrz ceremonii reżyseria: Owerłło Paweł teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
18 czerwca 1926 |
Burza
William Shakespeare
postać: Szyper reżyseria: Jaracz Stefan teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
24 września 1926 |
Róża
Żeromski Stefan
postać: Oset reżyseria: Szpakiewicz Mieczysław teatr: Teatr Miejski, Łódź
|
14 września 1927 |
Książę Niezłomny
Słowacki Juliusz
postać: Król Efezu reżyseria: Szpakiewicz Mieczysław teatr: Teatr Miejski, Łódź
|
14 października 1927 |
Królowa Biarritz
Hennequin M., Coolus R.
postać: Markiz Esteban de Sierra... reżyseria: Kwiatkowski Artur teatr: Teatr Miejski, Łódź
|
28 października 1927 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Guślarz reżyseria: Szpakiewicz Mieczysław teatr: Teatr Miejski, Łódź
|
3 maja 1928 |
Zemsta
Fredro Aleksander
postać: Cześnik Raptusiewicz reżyseria: Szpakiewicz Mieczysław teatr: Teatr Miejski, Łódź
|
21 października 1931 |
Lazurowe wybrzeże
Andre Birabeau, Georges Dolley
postać: Pan Gazin reżyseria: Zelwerowicz Aleksander teatr: Teatr Polski, Poznań
|
21 kwietnia 1932 |
U mety
Karol Hubert Rostworowski
postać: Stary Hrabia reżyseria: Szczurkiewicz Bolesław teatr: Teatr Polski, Poznań
|
14 stycznia 1933 |
Car Iwan Groźny
Aleksiej Tołstoj
postać: Poseł polski Haraburda reżyseria: Czengery Władysław teatr: Teatr na Pohulance, Wilno
|
5 lipca 1937 |
Ciotka Karola
Brandon Thomas
postać: Spetick reżyseria: Gołaszewski Jerzy teatr: Cyrulik Warszawski, Warszawa
|
1 maja 1938 |
Uciekła mi przepióreczka
Stefan Żeromski
postać: Bęczkowski reżyseria: Osterwa Juliusz teatr: Zespół Objazdowy Reduty
|
18 października 1938 |
Uciekła mi przepióreczka
Stefan Żeromski
postać: Kleniewicz reżyseria: Osterwa Juliusz teatr: Instytut Reduty, Warszawa
|
25 marca 1939 |
Haneczka i duch
Adam Bunsch
postać: Maus reżyseria: Janowski Stanisław teatr: Instytut Reduty, Warszawa
|
25 marca 1939 |
Haneczka i duch
Adam Bunsch
forma twórczości: reżyseria teatr: Instytut Reduty, Warszawa
|
21 października 1947 |
Ożenek
Mikołaj Gogol
postać: Jaicznica reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Rozmaitości (MTD), Warszawa
|
10 lutego 1948 |
Chory z urojenia
Molière
postać: Pan Diafoirus reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Rozmaitości (MTD), Warszawa
|
16 sierpnia 1948 |
Człowiek za burtą
Antoni Cwojdziński
postać: Jan reżyseria: Ścibor Wacław teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
25 września 1948 |
Chory z urojenia
Molière
postać: Dr Biegunka reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
31 października 1948 |
Ożenek
Mikołaj Gogol
postać: Jajecznica reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
26 listopada 1948 |
Słomkowy kapelusz
Eugène Labiche
postać: Beaupertuis reżyseria: Młodnicki Artur teatr: Teatr Nowy (scena Komedia Muzyczna), Poznań
|
5 lutego 1949 |
Król Ryszard III
William Shakespeare
postać: Książę Buckhingham reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
12 marca 1949 |
Candida
George Bernard Shaw
postać: Burges reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
24 kwietnia 1949 |
Porwanie Sabinek
Julian Tuwim
postać: Antoni Gromski reżyseria: Młodnicki Artur teatr: Teatr Nowy (scena Komedia Muzyczna), Poznań
|
29 września 1949 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Cześnik Raptusiewicz reżyseria: Szletyński Henryk teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
28 stycznia 1950 |
Puszkin
Aleksander Puszkin
postać: Szujski reżyseria: Staszewski Czesław teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
28 stycznia 1950 |
Puszkin
Leonid Grosman
postać: Wicekanclerz Nesselrode reżyseria: Staszewski Czesław teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
20 lipca 1950 |
Głos Ameryki
Borys Ławreniew
postać: Senator Herbert D. Willer reżyseria: Skowroński Zbigniew teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
3 marca 1951 |
Jak wam się podoba
William Shakespeare
postać: Ksiądz Oliver Psujka reżyseria: Wierciński Edmund teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
7 lipca 1951 |
W Błędomierzu
Iwaszkiewicz Jarosław
postać: Dr Bolesław Wikła reżyseria: Wiercińska Maria teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
22 grudnia 1951 |
Małżeństwo Kreczyńskiego
Aleksander Suchowo-Kobylin
postać: Timofiej Tichomirycz Szczebniew reżyseria: Wierciński Edmund teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
20 marca 1952 |
Grube ryby
Michał Bałucki
postać: Wistowski reżyseria: Janowski Stanisław teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
20 marca 1952 |
Grube ryby
Michał Bałucki
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
1 maja 1952 |
Człowiek z karabinem
Nikołaj Pogodin
postać: Wołżanin reżyseria: Rotbaum Jakub teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
27 lipca 1952 |
Magazyn mód
Iwan Kryłow
postać: Sumburow reżyseria: Bugajski Stanisław teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
18 października 1952 |
Proces
Krystyna Berwińska
postać: Hilary de Monde reżyseria: Rotbaum Jakub teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
4 lipca 1953 |
Klub kawalerów
Michał Bałucki
postać: Wygodnicki reżyseria: Obidowicz Janusz teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
14 marca 1954 |
Imieniny pana dyrektora
Zdzisław Skowroński, Józef Słotwiński
postać: Naczelny dyrektor reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
18 listopada 1954 |
Synalek szlachecki
Fonwizin Denis
postać: Pan Bydlakin reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
1 października 1955 |
Dożywocie
Aleksander Fredro
postać: Twardosz reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
18 listopada 1956 |
Epoka tempa
Antoni Cwojdziński
postać: Jan reżyseria: Pietraszkiewicz Danuta teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
19 stycznia 1957 |
Podróż po Warszawie
Schober Feliks
postać: Gotlieb reżyseria: Broniewska Maryna teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
11 maja 1957 |
Arszenik i stare koronki
Joseph Kesselring
postać: Gibbs reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|