1 czerwca 1955 |
Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale
Wojciech Bogusławski, Jan Stefani
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Kilkowska Barbara, Cygler Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
1 czerwca 1955 |
Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale
Wojciech Bogusławski, Jan Stefani
postać: Kwicołap reżyseria: Kilkowska Barbara, Cygler Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
1 czerwca 1955 |
Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale
Wojciech Bogusławski, Jan Stefani
postać: Morgal reżyseria: Kilkowska Barbara, Cygler Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
25 stycznia 1959 |
Dziewczęta w zasłonach
Hadżibekow Uzeir
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
18 kwietnia 1959 |
Wojna i pokój
Lew Tołstoj
forma twórczości: adaptacja reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
29 stycznia 1960 |
Zabawy przyjemne i pożyteczne
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: reżyseria, scenariusz reżyseria: Kaczanowski Zenon teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
2 kwietnia 1960 |
Lilla Weneda
Juliusz Słowacki
postać: Wódz II reżyseria: Błońska-Kondratowa Gustawa teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
28 czerwca 1960 |
Rewizor
Mikołaj Gogol
postać: Abdulin reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
28 czerwca 1960 |
Rewizor
Mikołaj Gogol
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn-Elbląg
|
2 października 1965 |
Faust
Johann Wolfgang Goethe
postać: Astrolog reżyseria: Koterbska Dorota teatr: Teatr Rapsodyczny, Kraków
|
19 listopada 1965 |
Polonez Bogusławskiego
Program składany/kabaretowy/rewiowy
postać: Krakowianin reżyseria: Pieńkowski Zbigniew teatr: Teatr Rapsodyczny, Kraków
|
19 listopada 1965 |
Polonez Bogusławskiego
Program składany/kabaretowy/rewiowy
postać: Podkomorzy reżyseria: Pieńkowski Zbigniew teatr: Teatr Rapsodyczny, Kraków
|
19 listopada 1965 |
Polonez Bogusławskiego
Program składany/kabaretowy/rewiowy
postać: Totumfacki reżyseria: Pieńkowski Zbigniew teatr: Teatr Rapsodyczny, Kraków
|
1 października 1966 |
Akropolis
Stanisław Wyspiański
postać: Tempus z monumentu Sołtyka reżyseria: Pieńkowski Zbigniew teatr: Teatr Rapsodyczny, Kraków
|
15 kwietnia 1967 |
Odyseja
Homer
postać: Posejdon reżyseria: Kotlarczyk Mieczysław teatr: Teatr Rapsodyczny, Kraków
|
1 czerwca 1967 |
O krasnoludkach i o sierotce Marysi
Maria Konopnicka
postać: Półpanek reżyseria: Pieńkowski Zbigniew teatr: Teatr Rapsodyczny, Kraków
|
14 września 1968 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Papież reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
14 września 1968 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Ksiądz zakonny reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
14 września 1968 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Ksiądz reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
1 grudnia 1968 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
postać: Smith reżyseria: Gruda Józef teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
4 czerwca 1969 |
Rzymska kurtyzana
Drżić Marin
postać: Ondardo de Augusta reżyseria: Sztandeker Lojze teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
20 września 1969 |
Dwa teatry
Jerzy Szaniawski
postać: Kapitan reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
6 lutego 1970 |
Ożenek
Mikołaj Gogol
postać: Anuczkin reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
16 stycznia 1971 |
Świętoszek
Molière
postać: Pan Zgoda reżyseria: Pieńkiewicz Jowita teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
25 lutego 1971 |
Dobry człowiek z Seczuanu
Bertolt Brecht
postać: Bonza reżyseria: Laskowska Wanda teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
29 października 1971 |
Cudze dziecko
Wasilij Szkwarkin
postać: Karaułow reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
8 stycznia 1972 |
Kulig
Schiller Leon
postać: Dziad; Mosterdziej reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
8 kwietnia 1972 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Mularz I reżyseria: Wyszomirski Józef teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
27 października 1972 |
Wassa Żeleznowa
Gorki Maksym
postać: Gurij Potulnow reżyseria: Korogid Inna teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
20 stycznia 1973 |
Mój przyjaciel minister
Walden Jerzy
postać: Bogdan Grzęda reżyseria: Walden Jerzy teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
20 stycznia 1973 |
Mój przyjaciel minister
Walden Jerzy
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Walden Jerzy teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
30 maja 1973 |
Niedokończony dialog
Wawrzak Jerzy
postać: Ojciec reżyseria: Pliszkiewicz Tadeusz teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
16 marca 1974 |
Karpaccy górale
Józef Korzeniowski
postać: Feldfebel reżyseria: Wyszomirski Józef teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
12 maja 1974 |
Ballada o tamtych dniach
Stefania Grodzieńska, Jerzy Jurandot
postać: Starszy pan reżyseria: Czaykowska Irma teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
14 września 1974 |
Igraszki z diabłem
Jan Drda
postać: Belial reżyseria: Baniukiewicz Antoni teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
11 października 1975 |
Burza
William Shakespeare
postać: Gonzalo reżyseria: Boratyński Wojciech teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
9 kwietnia 1976 |
Nie ma konia dla Maryny
Dobrowolska Halina
postać: Ojciec reżyseria: Mozer Henryk teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
9 kwietnia 1976 |
Nie ma konia dla Maryny
Dobrowolska Halina
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Mozer Henryk teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
3 lipca 1976 |
Sługa dwóch panów
Carlo Goldoni
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Skibiński Wojciech teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
3 lipca 1976 |
Sługa dwóch panów
Carlo Goldoni
postać: Brighella reżyseria: Skibiński Wojciech teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
9 października 1976 |
Trzy pomarańcze
Boratyński W., Mozer H.
postać: Poloploid reżyseria: Boratyński Wojciech teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
5 grudnia 1976 |
Kartoteka
Tadeusz Różewicz
postać: Gruby reżyseria: Boratyński Wojciech teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
5 grudnia 1976 |
Kartoteka
Tadeusz Różewicz
postać: Starzec II reżyseria: Boratyński Wojciech teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
16 stycznia 1977 |
Romans z wodewilu
Krzemiński Władysław
postać: Walenty reżyseria: Czechak Bohdan teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
8 stycznia 1978 |
Jestem zabójcą!...
Aleksander Fredro
postać: Kokoszkiewicz reżyseria: Czechak Bohdan teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
7 kwietnia 1978 |
Życie jest snem
Pedro Calderon de la Barca
postać: Clotaldo reżyseria: Boratyński Wojciech teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
3 września 1978 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Pustelnik reżyseria: Boratyński Wojciech teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
28 stycznia 1979 |
Słowik
Bryll Ernest
postać: Rybak reżyseria: Boratyński Wojciech teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
8 kwietnia 1979 |
Bachantki
Eurypides
postać: Teirezjasz reżyseria: Aniszczenko Eugeniusz teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Gniezno
|
19 października 1979 |
Edyp królem
Sofokles
postać: Posłaniec z Koryntu reżyseria: Kopciński Wojciech teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
15 marca 1980 |
Czyżby?
Jacek Janczarski
postać: Stary reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
26 września 1980 |
Cnota klejnot drogi
Jan Kochanowski
postać: Piotr reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
30 kwietnia 1981 |
Pan Puntila i jego sługa Matti
Brecht Bertolt
postać: Przedsiębiorca - Grubas reżyseria: Kreczmar Jerzy teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
30 kwietnia 1981 |
Pan Puntila i jego sługa Matti
Brecht Bertolt
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Kreczmar Jerzy teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
26 czerwca 1981 |
Basen
Jerzy Kondracki
postać: Woźny Alojzy reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
16 października 1982 |
Pan Tadeusz
Adam Mickiewicz
postać: Wojski reżyseria: Augustyniak Bogdan teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
|
11 grudnia 1982 |
Indyk
Sławomir Mrożek
postać: Chłop II reżyseria: Dobrowolski Andrzej teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
|
27 marca 1983 |
Kartoteka
Tadeusz Różewicz
postać: Nauczyciel reżyseria: Augustyniak Bogdan teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
|
8 maja 1983 |
Odprawa posłów greckich
Jan Kochanowski
postać: Ukalegon reżyseria: René Ludwik teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
|
24 września 1983 |
Kordian i cham
Kruczkowski Leon
postać: Czartkowski reżyseria: Augustyniak Bogdan teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
|
28 kwietnia 1984 |
Król IV
Grochowiak Stanisław
postać: Generał reżyseria: Augustyniak Bogdan teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
|
16 czerwca 1984 |
Henryk VI na łowach
Wojciech Bogusławski
postać: Milord reżyseria: Skotnicki Jan teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
|
14 października 1984 |
Turoń
Stefan Żeromski
postać: Krzysztof Cedro reżyseria: Augustyniak Bogdan teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
|
24 listopada 1984 |
Dwa teatry
Jerzy Szaniawski
postać: Ojciec reżyseria: Dobrowolski Andrzej teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
|
19 stycznia 1985 |
Aby podnieść różę
Andrzej Trzebiński
postać: Człowiek Wozuba Teneroita reżyseria: Byrski Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
|
12 kwietnia 1985 |
Święto Winkelrida
Andrzejewski J., Zagórski J.
postać: Aktor II reżyseria: Augustyniak Bogdan teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
|
26 maja 1985 |
Pan Drops i jego trupa
Brzechwa Jan
postać: Wojewoda; Pan reżyseria: Byrska Irena teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
|
16 listopada 1985 |
Sułkowski
Stefan Żeromski
postać: Condulmero reżyseria: Augustyniak Bogdan teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
|
11 stycznia 1986 |
Romans z wodewilu
Krzemiński Władysław
postać: Walenty reżyseria: Jagła Danuta teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
|
5 kwietnia 1986 |
Rewizor
Mikołaj Gogol
postać: Ammos Fiodorowicz Lapkin-Tiapkin reżyseria: Augustyniak Bogdan teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
|
29 października 1987 |
Bal manekinów
Bruno Jasieński
postać: Pan 3 reżyseria: Augustyniak Bogdan teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
|
24 czerwca 1989 |
Kościuszko pod Racławicami
Władysław Ludwik Anczyc
postać: Pułkownik Łykoszyn reżyseria: Augustyniak Bogdan teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
|
20 maja 1990 |
Krawcy szczęścia
Kwinta Tadeusz
postać: Król Przedobry VI reżyseria: Kwinta Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
|
8 czerwca 1991 |
Obrona Częstochowy
Bośniacka Elżbieta
postać: Miecznik Zamojski reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
11 listopada 1991 |
Ułani,ułani
Pliszkiewicz T.(scenariusz)
postać: Komendant (gościnnie) reżyseria: Pliszkiewicz Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
|
30 listopada 1991 |
Pan Tadeusz
Molier Adam
postać: Dziewczyna reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Miejski, Gdynia
|
15 lutego 1992 |
Szelmostwa Skapena
Molière
postać: Argant (gościnnie) reżyseria: Boratyński Wojciech teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
|
29 listopada 1992 |
Dziady. Sceny wybrane
Adam Mickiewicz
postać: Starzec (gościnnie) reżyseria: Nosowicz Stanisław teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
22 listopada 1996 |
Lot nad kukułczym gniazdem
Dale Wasserman
postać: Matterson reżyseria: Wylężałek Łukasz teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|