9 grudnia 1962 |
Perła Adalminy
Zacharias Topelius
forma twórczości: role reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 kwietnia 1963 |
Gorgo i Akka
Selma Lagerlöf, Ludwika Woźnicka
postać: Gorgo reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
18 kwietnia 1963 |
Okno na Koziej
Janina Osińska
postać: Karolek Baliński reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 maja 1963 |
Jutro
Halina Auderska
postać: Feliks reżyseria: Żabczyńska Maria teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 listopada 1963 |
W zimowy wieczór
Eliza Orzeszkowa
postać: Głos reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 stycznia 1964 |
Nick
Ernest Hemingway
postać: Bill reżyseria: Szczepański Teodor teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 lutego 1964 |
Koń trojański
Homer, Anna Maria Komornicka
postać: Mały reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 lutego 1964 |
O królu Arturze i Rycerzach Okrągłego Stołu
Jadwiga Żylińska
postać: Grifflet reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 marca 1964 |
Ach, ten czas
Maria Szypowska
postać: śpiew reżyseria: Wiśniewska Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 kwietnia 1964 |
Głos krwi
Fiodor Knorre
forma twórczości: role reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 kwietnia 1964 |
Czarodziejskie znaki
Ewa Nowacka
postać: Szary Ryś reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 maja 1964 |
Wszystko dla naszej mamy
Magda Leja
forma twórczości: role reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 października 1964 |
Sachem
Henryk Sienkiewicz
forma twórczości: role reżyseria: Szczepański Tadeusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 lutego 1965 |
Kiedy słońce zaszło w południe
Halina Auderska
forma twórczości: role reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 marca 1965 |
Nie pozwalam
Hanna Januszewska
forma twórczości: role reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 marca 1965 |
Ferdynand Wspaniały
Ludwik Jerzy Kern
postać: Doktor Diwro reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 kwietnia 1965 |
Spotkanie w teatrze
Halina Pietrusiewicz
forma twórczości: role reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda, Habielska Ewa teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 września 1965 |
Kichająca szafa
Jerzy Kierst
postać: Antek reżyseria: Szczepański Teodor teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 listopada 1965 |
Spotkanie na gościńcu
Karol Matusiak
forma twórczości: role reżyseria: Cywińska Izabella teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 listopada 1965 |
Ballada o zatopionym mieście
Stefan Majchrowski
forma twórczości: role reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 stycznia 1966 |
Uroda życia
Stefan Żeromski
forma twórczości: role reżyseria: René Ludwik teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 lutego 1966 |
Fredro i jego przyjaciel Jędrzej
Aleksander Fredro, Stefan Majchrowski
postać: Żołnierz reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
31 maja 1966 |
Aminata biegnie za piosenką
René Guillot
forma twórczości: role reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 października 1966 |
Oni
Krystyna Salaburska
postać: Chłopiec reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 października 1966 |
Postrzyżyny, czyli przełom w Ziemowicie
Janusz Minkiewicz
forma twórczości: role reżyseria: Habielski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 grudnia 1966 |
Jenerał Sowiński
Halina Auderska
forma twórczości: role reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
18 grudnia 1966 |
Aminata biegnie za piosenką
René Guillot
forma twórczości: role reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 stycznia 1967 |
Uspokojenie
Michał Tonecki
postać: Szczurek reżyseria: René Ludwik teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 kwietnia 1967 |
Zapałka bez łebka
Aleksander Minkowski
postać: Igorek reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
29 maja 1967 |
Strażacy
Roman Pisarski
forma twórczości: role reżyseria: Wiśniewska Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 września 1967 |
Niezykłe miasto Cracovia
Julia Hartwig
forma twórczości: role reżyseria: Szczepański Teodor teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 września 1967 |
Siła przykładu
Johan Borgen
postać: X reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 października 1967 |
Pościg
Halina Pietrusiewicz
forma twórczości: role reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 października 1967 |
Matka i córka
Anna Komornicka
forma twórczości: role reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 grudnia 1967 |
Czarodziej ze szmaragdowego grodu
Frank Bauman
forma twórczości: role reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 lutego 1968 |
Potop
Henryk Sienkiewicz
forma twórczości: role reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 listopada 1968 |
Zamienił stryjek siekierkę na kijek
Halina Pietrusiewicz
postać: Grześ reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 lutego 1969 |
Popieluszka
Janina Porazińska
forma twórczości: role reżyseria: Wiśniewska Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 lutego 1969 |
Dusza towarzystwa
Arkadij Awierczenko
postać: Grisza reżyseria: Habielski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 lipca 1969 |
Podchorąży Casimir de la Vie
Valentin Chorell
postać: Żołnierz reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 marca 1971 |
Straszny jar
Rolf Boldrewood
postać: Mały Bill reżyseria: René Ludwik teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 kwietnia 1971 |
Dyliżans
Aleksander Fredro
postać: Łapieńko/ Konduktor reżyseria: René Ludwik teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 czerwca 1971 |
Pod włoskim niebem: 1. Gracze 2. Komunikatywność
Luigi Campagnone, Alberto Moravia
forma twórczości: role reżyseria: Waldeck Ryszard teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 lipca 1972 |
Wesele
Edward Stachura
postać: Chłopak II reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 listopada 1972 |
Jędza
Eliza Orzeszkowa
postać: Ignaś reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 maja 1973 |
Bitwa o atom
Jan Rogala
postać: Oficer Wermachtu reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 listopada 1973 |
Wyrastają z żywymi oczami
Bronisław Wiernik
postać: Kostek reżyseria: Wiernik Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
31 marca 1974 |
Na drodze stał Kołobrzeg
Alojzy Sroga
forma twórczości: role reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
15 października 1974 |
Topola
Jerzy Grzymkowski
postać: Chłopak reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 stycznia 1975 |
Ziemia obiecana
Władysław Reymont
postać: Wilhelm Müller reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 kwietnia 1975 |
Arnhem - błąd czy zdrada
Andrzej Kudelski
forma twórczości: role reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 maja 1975 |
Niezwykły sen
Piotr Pieniążek
postać: Automat reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 lipca 1975 |
Noce i dnie
Maria Dąbrowska
postać: Apoloniusz Węborek reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 sierpnia 1975 |
Trzy wesela
Ludwik Adam Dmuszewski
postać: Johan reżyseria: Gliński Wieńczysław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
29 września 1975 |
Calineczka
Hans Christian Andersen
postać: Kret reżyseria: Merenholc Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 listopada 1976 |
Błękitny brylant księżnej Morcar
Arthur Conan Doyle
postać: Henryk Baxer reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 listopada 1976 |
Zioła i kamienie
Janina Morawska
postać: Gazeciarz reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 sierpnia 1977 |
Sława i chwała
Jarosław Iwaszkiewicz
postać: Pasażer I reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
29 października 1978 |
Człowiek w samochodzie
Dick Francis
postać: Głos dziennikarza reżyseria: Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 listopada 1978 |
Syzyfowe prace
Stefan Żeromski
forma twórczości: role reżyseria: Wachowiak Maria teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 listopada 1978 |
Coś za coś
Walentyna Toczyska
postać: Milicjant I reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 stycznia 1979 |
Prawda Hadziego Adema
Petyr Konstantinow
postać: Ali Zahjat reżyseria: Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 stycznia 1979 |
O biednym młynarczyku i niebieskookiej kotce
Jakub i Wilhelm Grimm
forma twórczości: role reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 lutego 1979 |
Gdy każdy dzień był początkiem
Ewa Stocka-Kalinowska, Hanna Szof
forma twórczości: role reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 października 1979 |
Ballada z dzielnicy według starego służbowego notatnika
Jerzy Grzymkowski
postać: Młodszy Boczkowski reżyseria: Kulesza Marek teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 listopada 1979 |
Bracia Marx na wyścigach
Jerzy Górzański, Irena Heppen, Teresa Kalińska
forma twórczości: role reżyseria: Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 listopada 1979 |
Kobiety w życiu Czechowa
Janina Titkow
forma twórczości: role reżyseria: Wachowiak Maria teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 grudnia 1979 |
Kichuś majstra Lepigliny
Janina Porazińska
forma twórczości: role reżyseria: Żabczyńska Maria teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 kwietnia 1980 |
Czy jest na to sposób?
Jerzy Nowakowski, Ludwik Rodzanowski
forma twórczości: role reżyseria: Pietrzykowski Sławomir teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 lipca 1980 |
Mistrz i Małgorzata
Michaił Bułhakow
postać: Policjant II reżyseria: Rozen Henryk teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 lipca 1980 |
Mistrz i Małgorzata
Michaił Bułhakow
postać: Głos Y reżyseria: Rozen Henryk teatr: Teatr Polskiego Radia
|
15 sierpnia 1980 |
Faraon
Bolesław Prus
postać: Dozorca reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 sierpnia 1980 |
Kalisz w I wojnie światowej
Marta Miklaszewska
postać: Adiutant reżyseria: Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 września 1980 |
Faraon
Bolesław Prus
postać: Rządca reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 września 1980 |
Faraon
Bolesław Prus
postać: Rządca reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 września 1980 |
Życie dla śmiechu
Jerzy Górzański
forma twórczości: role reżyseria: Zembaty Maciej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 października 1980 |
Północny rejs Garlanda
Marek Tadeusz Nowakowski, Krzysztof Pol
forma twórczości: role reżyseria: Pietrzykowski Sławomir teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 stycznia 1981 |
Stąd do wieczności
James Jones
postać: Francis Murdock reżyseria: Zembaty Maciej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 lutego 1981 |
Ariadna
Sławomir Kubis
forma twórczości: role reżyseria: Pietrzykowski Sławomir teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 sierpnia 1981 |
Życie dla śmiechu
Jerzy Górzański
postać: Kelner reżyseria: Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 czerwca 1992 |
Krzyżowcy
Zofia Kossak-Szczucka
forma twórczości: role reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 stycznia 1993 |
Misja ostatniej nadziei
Janusz Korczak
postać: Kapitan Szymon reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 stycznia 1996 |
Noc puszczyków
Gilbert Bordes
postać: Weterynarz reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 czerwca 1996 |
Dom na pustkowiu
Jarosław Iwaszkiewicz
postać: Mężczyzna reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
18 listopada 1996 |
Quo Vadis
Henryk Sienkiewicz
postać: Terezjasz reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 września 1997 |
Obietnica
Friedrich Dürrenmatt
postać: Moser reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 grudnia 1997 |
Przeklęta Wenecja
Czesław Straszewicz
postać: Aadam reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 stycznia 1999 |
Faraon
Bolesław Prus
postać: Sługa I reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 stycznia 1999 |
Faraon
Bolesław Prus
postać: Głos reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 stycznia 1999 |
Faraon
Bolesław Prus
postać: Głos reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 lipca 1999 |
Perfidny zarzut
Grzegorz Nawrocki
forma twórczości: role reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 października 2000 |
Romans prowincjonalny
Kornel Filipowicz
postać: Turlej reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 marca 2001 |
Wesele raz jeszcze
Marek Nowakowski
forma twórczości: role reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
|
Trzy metry gruntu
Jerzy Janicki, Andrzej Mularczyk
postać: Oficer reżyseria: René Ludwik teatr: Teatr Polskiego Radia
|
|
Popioły
Stefan Żeromski
forma twórczości: role reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|