29 września 1955 |
Maturzyści
Zdzisław Skowroński
postać: Leszek reżyseria: Drewicz Stefan teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
31 grudnia 1955 |
Melodramat
Janusz Warmiński
postać: Janek Widecki reżyseria: Hübner Zygmunt teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
5 kwietnia 1956 |
Mariana Pineda
Federico García Lorca
postać: Fernando reżyseria: Hübner Zygmunt teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
5 kwietnia 1956 |
Mariana Pineda
Federico García Lorca
postać: Spiskowiec III reżyseria: Hübner Zygmunt teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
12 czerwca 1956 |
Ladacznica z zasadami
Jean-Paul Sartre
postać: II Mężczyzna reżyseria: Hübner Zygmunt teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
13 lipca 1956 |
Matka
Karol Čapek
postać: Kornel reżyseria: Lachnitt Walerian teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
13 lipca 1956 |
Matka
Karol Čapek
postać: Speaker I reżyseria: Lachnitt Walerian teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
13 lipca 1956 |
Matka
Karol Čapek
forma twórczości: szermierka reżyseria: Lachnitt Walerian teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
7 stycznia 1957 |
Sułkowski
Stefan Żeromski
postać: Oficer reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
7 stycznia 1957 |
Sułkowski
Stefan Żeromski
postać: Ogniewski reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
4 kwietnia 1957 |
Podejrzana prawda
Juan Ruiz Alarcon
postać: Don Feliks reżyseria: Rodziewicz Aleksander teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
18 maja 1957 |
Niepogrzebani
Jean-Paul Sartre
postać: Pellerin reżyseria: Hübner Zygmunt teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
12 czerwca 1957 |
Obrona Ksantypy
Ludwik Hieronim Morstin
postać: Alcybiades reżyseria: Rodziewicz Aleksander teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
2 października 1957 |
Romans z wodewilu
Władysław Krzemiński
postać: Franek reżyseria: Wasilewski Ryszard teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
10 stycznia 1958 |
Zielony Gil
Tirso Molina de
postać: Don Antonio reżyseria: Milski Stanisław teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
12 kwietnia 1958 |
Makbet
William Shakespeare
postać: Angus reżyseria: Hübner Zygmunt teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
12 kwietnia 1958 |
Makbet
William Shakespeare
postać: Morderca II reżyseria: Hübner Zygmunt teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
12 sierpnia 1958 |
Słońce krąży wokół Ziemi
Wydrzyński Andrzej
postać: Żołnierz I reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
1 października 1958 |
Nie będzie wojny trojańskiej
Jean Giraudoux
postać: Pokój reżyseria: Korzeniewski Bohdan teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
6 grudnia 1958 |
Zbrodnia i kara
Fiodor Dostojewski
postać: Piestriakow reżyseria: Hübner Zygmunt teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
30 maja 1959 |
Poskromienie złośnicy
Shakespeare William
postać: Kurtys reżyseria: Żukowska Teresa teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
5 marca 1960 |
Ożenek
Mikołaj Gogol
postać: Żewakin reżyseria: Długosz Aleksander teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
17 października 1961 |
Czas młodości
Leonid Zorin
postać: Wadim reżyseria: Lachnitt Walerian teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
31 grudnia 1961 |
Wesołe kumoszki z Windsoru
Shakespeare William
postać: Abraham Chudek reżyseria: Chodecka Maria teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
25 marca 1962 |
Ciężkie czasy
Michał Bałucki
postać: Juliusz reżyseria: Milski Stanisław teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
14 grudnia 1962 |
Gwiazda Sewilli
Lope de Vega
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Hoffmann Jerzy teatr: Teatr Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra
|
14 grudnia 1962 |
Gwiazda Sewilli
Lope de Vega
postać: Busto Tabera reżyseria: Hoffmann Jerzy teatr: Teatr Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra
|
23 lutego 1963 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Prymas reżyseria: Okopiński Marek teatr: Teatr Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra
|
23 lutego 1963 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Głos I reżyseria: Okopiński Marek teatr: Teatr Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra
|
23 lutego 1963 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Aktor reżyseria: Okopiński Marek teatr: Teatr Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra
|
4 maja 1963 |
Dni komuny
Bertolt Brecht
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Okopiński Marek teatr: Teatr Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra
|
4 maja 1963 |
Dni komuny
Bertolt Brecht
postać: Sierżant reżyseria: Okopiński Marek teatr: Teatr Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra
|
4 maja 1963 |
Dni komuny
Bertolt Brecht
postać: Varlin reżyseria: Okopiński Marek teatr: Teatr Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra
|
1 grudnia 1963 |
W pustyni i w puszczy
Henryk Sienkiewicz
postać: Narrator reżyseria: Gąssowski Aleksander teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
26 stycznia 1964 |
Balik gospodarski
Franciszek Zabłocki
postać: Filyntyn reżyseria: Waldenowa Stefania teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
26 stycznia 1964 |
Balik gospodarski
Franciszek Zabłocki
postać: Wojciech Bogusławski reżyseria: Waldenowa Stefania teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
11 października 1964 |
Kataki czyli wróg
Shimon Wincelberg
postać: Alvin reżyseria: Deskur Maria teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
26 listopada 1965 |
Burza ognia
Vojmil Rabadan
postać: Cudzoziemiec reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
20 listopada 1966 |
Czy pani kogoś szuka?
Misza Żęziło
postać: II pan w płaszczu reżyseria: Markuszewski Jerzy teatr: Teatr Komedia, Warszawa
|
25 listopada 1967 |
Jadzia wdowa
Ryszard Ruszkowski
postać: Licki reżyseria: Sawan Zbigniew teatr: Teatr Komedia, Warszawa
|
9 marca 1968 |
Historia Manon Lescaut i ...
Bordowicz Maciej Z.
forma twórczości: role reżyseria: Bordowicz Maciej Z. teatr: Teatr Komedia, Warszawa
|
18 lipca 1968 |
Porwanie Amazonek
Benn W. Levy
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Zieliński Przemysław teatr: Teatr Komedia, Warszawa
|
18 lipca 1968 |
Porwanie Amazonek
Benn W. Levy
postać: Zeus reżyseria: Zieliński Przemysław teatr: Teatr Komedia, Warszawa
|
18 października 1969 |
Wartogłów
Moliere
postać: Andres reżyseria: Sznerr Krystyna teatr: Teatr Komedia, Warszawa
|
26 września 1970 |
Piękna Helena
Offenbach Jakub
postać: Achilles reżyseria: Domańska Stefania teatr: Teatr Komedia, Warszawa
|
16 stycznia 1971 |
Boso, ale w ostrogach
Jan Tomaszewski
postać: Brat Zygmunta reżyseria: Czeski Zbigniew teatr: Teatr Komedia, Warszawa
|
28 października 1971 |
Wieczór Trzech Króli
William Shakespeare
postać: Antonio reżyseria: Obidniak Alina teatr: Teatr Komedia, Warszawa
|
3 lutego 1973 |
Ferdynand Wspaniały
Ludwik Jerzy Kern
forma twórczości: role reżyseria: Czeski Zbigniew teatr: Teatr Komedia, Warszawa
|
14 kwietnia 1973 |
Romans z wodewilu
Krzemiński Władysław
postać: Staszek reżyseria: Zieliński Przemysław teatr: Teatr Komedia, Warszawa
|
16 listopada 1974 |
Błękitny potwór
Carlo Gozzi
postać: Błękitny Potwór reżyseria: Leśniak Zdzisław teatr: Teatr Komedia, Warszawa
|
1 lutego 1975 |
W czepku urodzona
Zdzisław Skowroński
postać: Bronek reżyseria: Sznerr Krystyna teatr: Teatr Komedia, Warszawa
|
26 lipca 1975 |
Klub kawalerów
Michał Bałucki
postać: Kelner reżyseria: Górska Irena teatr: Teatr Komedia, Warszawa
|
7 maja 1976 |
Café "Pod Minogą"
Stefan Wiechecki (Wiech)
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Cygler Tadeusz teatr: Teatr Komedia, Warszawa
|
7 maja 1976 |
Café "Pod Minogą"
Stefan Wiechecki (Wiech)
postać: Major Kuźma vel inż.Zalewajko reżyseria: Cygler Tadeusz teatr: Teatr Komedia, Warszawa
|
2 kwietnia 1977 |
Królewna Śnieżka
Jerzy Rakowiecki, Jerzy Wittlin
postać: Strażnik reżyseria: Szejd Romuald teatr: Teatr Komedia, Warszawa
|
5 maja 1979 |
Krasnoludki, krasnoludki
Kijonka Tadeusz
postać: Pan Leszek; Król reżyseria: Pokora Wojciech teatr: Teatr Komedia, Warszawa
|
16 listopada 1979 |
Siódme - mniej kradnij
Fo Dario
postać: Ekscelencja reżyseria: Lipińska Olga teatr: Teatr Komedia, Warszawa
|
15 maja 1981 |
Fachowcy
Stefan Friedmann, Jonasz Kofta
forma twórczości: role reżyseria: Gruza Jerzy teatr: Teatr Komedia, Warszawa
|
20 listopada 1982 |
Pierścień i róża, czyli historia Lulejki i Bulby
William Makepeace Thackeray
postać: Antoni Gburiano reżyseria: Orzechowski Krzysztof teatr: Teatr Komedia, Warszawa
|