Artykuły

Kraj. Teatry ruszyły w plener

Latem artyści pakują walizki i plecaki i ruszają za turystami w plener.

Nad morze

Pomysłodawcą działającego w Helu Teatru w Remizie jest aktor Olgierd Łukaszewicz. Specjalnością teatru są monodramy.

W tym roku do 3 sierpnia w remizie strażackiej będzie można zobaczyć m.in. Ewę Dałkowską w spektaklu "Byłam sekretarką marszałka Piłsudskiego" według wspomnień Kazimiery Iłłakowiczówny oraz Marcina Kwaśnego w sztuce Marka Koterskiego "Nienawidzę", w której powraca sfrustrowany inteligent Adaś Miauczyński.

Miauczyński pojawi się także na plaży w Orłowie, gdzie letnią scenę ma Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni. Oprócz "Dnia świra" w reż. Tomasza Mana można będzie zobaczyć tego samego reżysera "Związek otwarty" Daria Fo i Franki Ramę oraz musical "Zorba" [na zdjęciu] w reż. Szymona Szurmieja. Przez całe wakacje działa także Teatr Wybrzeże w Gdańsku.

Część przedstawień grana jest w stałej siedzibie teatru, inne pokazywane są w pięknych okolicznościach przyrody na Letniej Scenie w Pruszczu Gdańskim. Repertuar zróżnicowany, od rozgrywanej w szalonym tempie farsy "Tajemnicza Irma Vep" Charlesa Ludlama, po "All inclusive" Marka Modzelewskiego z Mirosławem Baką w obsadzie.

Na jeziora

Elbląski Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Sewruka szykuje tournee po mazurskich kurortach (Giżycko, Sztynort, Węgorzewo). Pokaże m.in. "Na pełnym morzu" Sławomira Mrożka.

W góry

Na góralską herbatę i spektakle według tekstów patrona zaprasza, jak co roku od ćwierćwiecza, Teatr im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem. Oprócz inscenizacji sztuk i tekstów Witkacego, w bogatym programie znajdują się m.in. "Bal w operze" i "Pa-nopticum" Juliana Tuwima oraz "Don Kichot uleczony" Miguela Cervantesa.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji