Artykuły

W trakcie majówki warto zostać w stolicy

30 kwietnia oraz 1 i 2 maja warszawiacy będą mogli wybrać się do Teatru Polskiego na spektakl "Tramwaj" z Isabelle Huppert i Andrzejem Chyrą. Jedno z największych wydarzeń kulturalnych tego roku zostało bowiem przełożone na majówkę.

Warszawiacy, którzy na majówkę zostają w mieście, mogą ją spędzić równie atrakcyjnie jak ci, którzy wyjeżdżają. W ogrodzie zoologicznym wraz z najmłodszymi będą mogli nauczyć się bocianiego tańca, w teatrze obejrzeć długo wyczekiwaną sztukę "Tramwaj" w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego, a w Łazienkach Królewskich wziąć udział w pikniku historycznym organizowanym przez miasto. Większość placówek kulturalnych i edukacyjnych będzie podczas długiego weekendu czynna w normalnych godzinach funkcjonowania.

Zoo zaprasza w sobotę na drugi "Bieg wokół zoo". W zawodach, których maskotką rok temu była tygrysica na smyczy, pobiegnie tysiąc uczestników. Lista jest już zamknięta. Bieg rozpocznie się o godz. 10.

W świąteczny poniedziałek natomiast odbędzie się charytatywna impreza "Busłowe łapy". Przez cały dzień pracownicy zoo i członkowie Fundacji "Panda" będą zbierać pieniądze na nowy dom dla bocianów. - W naszym ogrodzie jest ptasi azyl, w którym mieszka bardzo dużo bocianów nielotów. Nie mieszczą się w dwóch klatkach, dlatego potrzebny jest dla nich trzeci pawilon - mówi Bożena Krzemińska z Fundacji "Panda".

W poniedziałek dzieci i dorośli będą mogli brać udział w konkursach, warsztatach bębniarskich i przedstawieniach. Prawdziwą gratką będzie także konkurs dla dzieci, w którym główną nagrodą będzie wycieczka do Afryki dla czterech osób. Na dzieci i dorosłych czeka także wspólne budowanie gniazda i nauka bocianiego tańca. Dla wszystkich, którzy zgłodnieją, zoo przygotowało busłowe łapy - tradycyjne podlaskie bułeczki drożdżowe w kształcie bocianich łap, które na Podlasiu wkłada się do bocianich gniazd, by przyniosły szczęście. Tego dnia dzieci przebrane za bociany będą mogły za darmo wejść do zoo.

3 maja nie będzie natomiast hucznie obchodzony przez miasto. Nie będzie wielkiej defilady wojskowej, którą współorganizować miało miasto. - Jak co roku, zaprosimy za to warszawiaków na piknik historyczny - zapowiada Magdalena Łań z biura prasowego ratusza. W Łazienkach Królewskich roić się będzie od aktorów, którzy w strojach z epoki uchwalenia Konstytucji 3 maja będą przemieszczać się alejkami parku. Uroczystą mszą świętą w intencji ojczyzny oraz koncertem w wykonaniu zespołu Camerata Vistula możemy uczcić święto w parafii św. Franciszka z Asyżu (ul. Hynka 4).

Miłośnicy teatru również nie powinni się w tych dniach ruszać z Warszawy.

30 kwietnia oraz 1 i 2 maja będą mogli wybrać się do Teatru Polskiego na spektakl "Tramwaj" z Isabelle Huppert i Andrzejem Chyrą. Jedno z największych wydarzeń kulturalnych tego roku zostało bowiem przełożone na majówkę. - Bilety zostały już wyprzedane, ale można liczyć jeszcze na to, że jakiś pojedynczy bilet zostanie zwolniony - mówi Ewa Cichowicz-Wedral z Nowego Teatru. - Co chwila zgłaszają się ludzie, którzy jednak w tych dniach nie mogą wybrać się na przedstawienie - dodaje.

Inne atrakcje, które czekają na warszawiaków, to m.in. kiermasz roślin w Ogrodzie Botanicznym, szachowa majówka na Białołęce (w szkole podstawowej przy ul. Ostródzkiej) czy koncert Wielkich Organów w archikatedrze św. Jana Chrzciciela (1 maja).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji