Artykuły

Czardasz i Paryż

- TO będzie dobry spektakl - zapewniał na wczorajszej konfe­rencji prasowej Warcisław Kunc, który objął muzyczne kierownic­two w najnowszej premierze Ope­ry na Zamku. W piątek, 15 listo­pada, zobaczymy "Księżniczkę czardasza" - klasyczną operetkę Emmericha Kalmana.

- W muzyce nie poczyniliśmy żadnych skrótów, dodanych zo­stanie kilka nowych fragmentów, aby widz nie miał wątpliwości, że nie jest w roku 1915 (prapremie­ra), lecz w 2002 - podkreślił W. Kunc. Reżyserii podjęła się Maria Sartowa, któ­ra z tak pozytywnym efektem przy­gotowała w Szczecinie kwietniową premierę "Balu maskowego" G. Verdiego. - W moim ujęciu operetki Kalmana folklor węgierski zejdzie na dalszy plan. Chciałabym, aby spektakl był bardziej uniwersalny, lekki - nie ukrywam, że źródłem inspiracji są dla mnie np. kabare­ty Paryża, w którym od lat mieszkam...- zapowiada pani reżyser.

W premierowym przedstawie­niu jako Sylvia Varescu wystąpi dobrze znana zamkowej publiczności Agnieszka Macie­jewska, która tak znakomicie pora­dziła sobie z trud­na rolą Amelii w "Balu masko­wym". Swobodne przechodzenie od poważnych partii operowych do ról operetkowych świadczy o wszech­stronności artystki. "Kurier Szcze­ciński" objął nad premierą "Księż­niczki czardasza" patronat prasowy.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji