Artykuły

Lublin-Katowice. Płyta "Malczewski" SBB i Teatru Wizji i Ruchu

"Malczewski" to wydawnictwo przez lata oczekiwane przez fanów SBB. Wreszcie jest: trzypłytowy album dokumentujący współpracę legendarnego śląskiego zespołu z Teatrem Wizji i Ruchu Jerzego Leszczyńskiego.

Na pierwszej płycie zestawu znalazł się zachowany komplet nagrań studyjnych z przełomu lat 1976/77. Drugi krążek wypełniły ścieżki audio dwóch widowisk telewizyjnych: "Muzyczne obrazy Malczewskiego" i "Follow My Dream". Trzecia płyta jest hołdem dla zmarłego przed rokiem Leszczyńskiego. Zawiera długą 40-minutową opowieść złożoną z archiwalnych wypowiedzi artysty ilustrowanych muzyką SBB.

- Całe wydawnictwo to przede wszystkim hołd, jaki składamy Jerzemu Leszczyńskiemu, założycielowi Teatru Wizji i Ruchu. Gdyby nie on, nie byłoby "Malczewskiego", nie byłoby doskonałej trasy SBB po Polsce w marcu 1978 r., nie byłoby też telewizyjnego "Follow My Dream" - mówią muzycy. A fani już nazywają album "jednym z najambitniejszych i najwięcej wymagających od słuchacza projektów SBB".

"Malczewski" to nie tylko trzy płyty wypełnione niepublikowaną wcześniej muzyką. To także obszerna książeczka w języku polskim i angielskim, gdzie na stu stronach opisano historię współpracy SBB z Teatrem Wizji i Ruchu, a także przygody związane z przygotowaniem tego albumu. Całość uzupełniają niepublikowane dotąd zdjęcia ze spektaklu, reprodukcje obrazów Jacka Malczewskiego oraz ciekawe memorabilia.

Wydawcą jest niezależna śląska firma fonograficzna e-Silesia.info. Parterem wydawnictwa jest Muzeum Śląskie, które udostępniło reprodukcje obrazów oraz teksty poświęcone twórczości Malczewskiego i prezentowanym w wydawnictwie jego obrazom.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji