Artykuły

Słupsk. Szósta edycja Schaefferiady

W niedzielę i poniedziałek w słupskiej filharmonii odbędzie się szósta edycja Schaefferiady. Atrakcji i gwiazd nie zabraknie.

Schaefferiada to przegląd twórczości scenicznej i muzycznej Bogusława Schaeffera, jednego z najwybitniejszych polskich twórców teatralnych. Tegoroczny przegląd będzie wyjątkowy, ponieważ zbiegnie się z 80. rocznicą urodzin autora.

- Bogusław Schaeffer zawsze przyjeżdżał do Słupska na przeglądy swojej twórczości. Liczymy, że w tym roku również zrobi nam miłą niespodziankę - mówi Joanna Kubacka ze słupskiej filharmonii, organizatorka Schaefferiady.

Przegląd rozpocznie się w niedzielę o godz. 17 emisją filmu dokumentalnego pt. "Prywatny scenariusz Bogusława Schaeffera". Po przerwie na scenie filharmonii Renata Dancewicz i Bolesław Stryj zagrają w jednej z najbardziej znanych sztuk Schaeffera - "Tutam" [na zdjęciu].

Stali bywalcy Schaefferiad doskonale pamiętają realizację tej komedii w wykonaniu Ewy Kasprzyk i Mirosława Baki. Można ją było zobaczyć w 2000 roku podczas pierwszego przeglądu.

Poniedziałkowy wieczór rozpocznie się o godz. 18 od części muzycznej. Na początek Leszek Lorent zagra dwie kompozycje Bogusława Schaeffera - "Konstrukcje" oraz "Cicho na wibrafon solo". Na zakończenie zobaczyć będzie można spektakl Teatru Mikołaja Grabowskiego pt. "Próby".

- Cztery lata zajęło nam zaproszenie tego przedstawienia - mówi Joanna Kubacka. - Mikołaj Grabowski specjalnie dla nas wznowił przygotowania do tego spektaklu.

Bilety na pierwszy wieczór kosztują 35 złotych, wejściówki na poniedziałek kosztują 30 złotych. W sprzedaży są też karnety na oba wieczory w cenie 50 złotych. Kupić je można w kasie filharmonii przy ul. Jana Pawła II 3.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji