Artykuły

Warszawa. List Tadeusza Słobodzianka

Szanowni Państwo,

z przykrością informuję, że w dniu dzisiejszym Dyrekcja Teatru Narodowego nie przedłużyła ze mną umowy na prowadzenie Laboratorium Dramatu w roku 2005. Jako powód podano "nie zaakceptowanie" przeze mnie nowego regulaminu, który konsultowałem z większością współpracujących z Laboratorium Dramatu twórców. Wszyscy wskazali na tkwiące w regulaminie sprzeczności, które utrudniałyby pracę twórczą, a także uniemożliwiłyby prezentację naszych projektów szerszej publiczności.

Decyzję Dyrekcji (podobnie jak przedtem zawieszenie prac w Laboratorium Dramatu) przyjąłem ze zdziwieniem, zważywszy, że nasza ponad roczna działalność została oceniona wysoko zarówno przez widzów Przeglądu Laboratorium Dramatu, krytykę jak i samą Dyrekcję. Moje zaskoczenie pogłębia fakt, że przerwano nam pracę nad będącymi w toku nowymi projektami.

Chciałbym w związku z tym zapewnić Państwa, że zrobię wszystko, aby działalność Laboratorium Dramatu miała swój ciąg dalszy i aby patronatem objęło je Towarzystwo Autorów Teatralnych. Będę ubiegał się w Ministerstwie Kultury o przyznanie dotacji celowej na kontynuację tych wszystkich zadań, do których Laboratorium Dramatu zostało powołane i które przerwała niefortunna w moim poczuciu decyzja Dyrekcji Teatru Narodowego.

Proszę przyjąć wyrazy szacunku - Tadeusz Słobodzianek.

Na zdjęciu: Tadeusz Słobodzianek.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji