Artykuły

Kraków. W Starym międzynarodowe warsztaty "Teatr jutra "

Pierwszy projekt MITOS 21 Theatre Network w Krakowie. We wrześniu odbędą się w naszym teatrze międzynarodowe warsztaty Theatre of Tomorrow.

Na zaproszenie dyrektora Mikołaja Grabowskiego do Krakowa przyjadą młodzi artyści z teatrów zrzeszonych w sieci Mitos21: European Theatre Network. W ciągu pięciu dni młodzi twórcy zobaczą spektakle "Factory 2" w reżyserii Krystiana Lupy, "Trylogię" w reżyserii Jana Klaty oraz "Trans-Atlantyk" w reżyserii Mikołaja Grabowskiego.

Swój udział potwierdzili reżyserzy, dramaturdzy i dramatopisarze ze zrzeszonych teatrów:

Royal National Theatre, Londyn

Théătre Vidy, Lozanna

Katona Jószef Szinház, Budapeszt

Royal Danish Theatre, Kopenhaga

Deutsches Theater, Berlin

Schauspiel Frankfurt

Düsseldorf Schauspielhaus

Narodowy Stary Teatr, Kraków

Na specjalnym seminarium Krystian Lupa spotka się aby porozmawiać o próbach FACTORY 2 i pracach Andiego Warhola. Jeden dzień spędzą w Cricotece, poznając twórczość Tadeusza Kantora. O twórczości Witolda Gombrowicza i teatralnym aspekcie jego literatury uczestnicy będą rozmawiać z Mikołajem Grabowskim.

- Szukamy miejsc, gdzie na styku społeczeństwa, kultury, religii i ludzkiej egzystencji dochodzi do największych tarć - mówi Szymon Wróblewski, kurator projektu. - Zaproszeni twórcy przygotowują materiał do pracy nad tekstami sztuk. W czasie pięciu dni spotkań zobaczą nasz zespół aktorski , zaplecze teatru i główne przestrzenie teatralne. To wstęp do myślenia o spektaklach warsztatowych, początek poszukiwań, których wyniki planujemy pokazać w ramach festiwalu BAZART.EU jesienią 2010 roku. Chcemy krytycznie spojrzeć na wspólnotę europejską i wskazać te miejsca, gdzie w epicentrum międzykulturowych napięć dzieje się ludzki dramat. Pytanie "czy wszystko w UE działa?" to punkt wyjścia naszych wspólnych rozważań.

Partnerem projektu jest Cricoteka - Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora.

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej

22-27 września, Kraków

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji