Artykuły

Warszawa. O Zapasiewiczu w Gazeta Café

Dzisiejsze spotkanie w cyklu "Film, muzyka, teatr w Gazeta Café" poświęcone będzie Zbigniewowi Zapasiewiczowi [na zdjęciu].

Naszymi gośćmi będą aktorzy, którzy z nim pracowali w Teatrze Powszechnym, m.in. Ewa Dałkowska i Kazimierz Kaczor, jego studenci: Adam Woronowicz i Piotr Adamczyk. O współpracy z wybitnym aktorem opowie też Maciej Englert, dyrektor Teatru Współczesnego, w którym Zbigniew Zapasiewicz grał w latach 1959-66 i 1993-2000, a jego teatralną drogę przez prawie 10 warszawskich scen zarysuje nam krytyk teatralny Janusz Majcherek.

Podczas spotkania, które poprowadzi Remigiusz Grzela, posłuchamy fragmentów nagrań: "Lwy z mojego podwórka" Jarosława Abramowa Newerlego oraz "Cesarza" Ryszarda Kapuścińskiego w interpretacji Zbigniewa Zapasiewicza. Audiobooki wydane przez Agorę będzie można kupić w Gazeta Café.

Gazeta Café, ul. Czerska 8/10, godz. 19. Wstęp wolny.

Uwaga! Dla wszystkich gości spotkania Teatr w Gazeta Café poświęconego Zbigniewowi Zapasiewiczowi nasza kawiarenka Gazeta Café przygotowała specjalny 10% rabat na wszystkie kolekcje wydawnictwa Agory, w tym: "Cesarz. Postscriptum" - nagranie w formacie MP3 książki Ryszarda Kapuścińskiego "Cesarz" według adaptacji Krystiana Nehrebeckiego; książkę czyta Zbigniew Zapasiewicz - i "Mistrzowie słowa" - Zbigniew Zapasiewicz czyta powieść Jarosława Abramowa-Newerlego "Lwy mojego podwórka". Nagranie w formacie MP3.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji