Artykuły

Poznań. Cztery premiery PTT w jedną noc

Osiem spektakli w jedną noc. W tym cztery premiery i cztery debiuty. Tak w liczbach można by przedstawić "Noc premier Polskiego Teatru Tańca", która odbędzie się z 26 na 27 czerwca. Początek o godzinie 19.

Karina Adamczak-Kasprzak i Agata Ambrozińska-Rachuta sięgnęły po "Balladynę" Słowackiego. W tym romantycznym tekście zaintrygowało je to, jaki wpływ na obie postaci kobiece ma Kirkor. Obie też zatańczą, a głosu intrygującemu męskiemu bohaterowi dramatu użyczył Michał Żebrowski. Obie tancerki mają na koncie współpracę choreograficzną z teatrami dramatycznymi, ale jako choreografki w teatrze tańca debiutują.

Swoją pierwszą pracę choreograficzną pokaże również Karolina Wyrwał. Podczas konferencji prasowej otwarcie przyznała się, że jest to spektakl o niej, a właściwie o wielu postaciach, które w sobie odnajduje. Stąd tytuł "Solo na dwie osoby".

Daniel Stryjecki z pomysłem na autorski spektakl chodził rok.W tę noc zadebiutuje również jako choreograf. Wykorzysta dodatkowo swoje zainteresowania multimediami. Nie ukrywa, że jest to także opowieść trochę o nim samym. Pod tajemniczym tytułem "DSA - IV 301.81" kryje się jednostka chorobowa "zaburzenia osobowości typu B."

Czwarta premiera ma charakter procesu twórczego. Pracują nad nim trzy tancerki pod okiem choreografa Pawła Matyasika i psychoterapeutki Liliany Owoc-Pierzchały. Spektakl "Nienasycenie" powstaje z inspiracji twórczością Witkacego.

Propozycje premierowe uzupełnią przedstawienia, które bardzo rzadko pokazywane są w Poznaniu, a miały premierę kilka miesięcy temu. I tak zobaczymy choreografię Pauliny Wycichowskiej "Of(f) Love", Agnieszki Błacha - "3 x 3", "Trzy siostry" -Andrzeja Adamczaka, "Lato Red Sun" - Thierry'ego Vergera. W jednej z sal urządzony będzie jednonocny wernisaż kostiumów Adrainy Cygankiewicz do spektaklu "Czas Komedy".

"Noc premier Polskiego Teatru Tańca" rozegra się w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Poznaniu. Bilety kosztują 20 i 15 złotych. Przy zakupie biletu na trzeci spektakl obowiązuje zniżka. Bilety możnakupić wsie-dzibie Polskiego Teatru Tańca.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji