Artykuły

Supraśl. "Święty Edyp" zaproszony do La MaMy

Otrzymaliśmy właśnie oficjalne zaproszenie do słynnego nowojorskiego teatru La Mama - mówi Piotr Tomaszuk, szef Teatru Wierszalin z Supraśla. - W dniach 10-30 października 2005 roku będziemy tam grali "Świętego Edypa"[na zdjęciu].

Teatr La Mama założony i po dziś dzień prowadzony przez Ellen Stewart od kilkudziesięciu lat jest najbardziej prestiżowym miejscem na mapie teatru alternatywnego. Występ w La Mama to zazwyczaj wstęp do światowej kariery. To tutaj występował Teatr Laboratorium Jerzego Grotowskiego, to tutaj grał Tadeusz Kantor.

Zanim Wierszalin wyjedzie do Nowego Jorku, zamierza intensywnie pracować w Supraślu. - Mam nadzieję, że już pod koniec stycznia lub na początku lutego będziemy mogli zaprosić naszą publiczność na kolejną premierę - mówi Piotr Tomaszuk.

Nie będzie to zapowiadana wcześniej inscenizacja "Mistrza i Małgorzaty". - Z Bułhakowa nie rezygnujemy, ale najpierw chcemy zaskoczyć widzów zupełnie innym tytułem - mówi Tomaszuk. - Pracujemy właśnie nad najnowszym tekstem Erica Bogosiana -"Zwierzeniami pornogwiazdy". A tymczasem zapraszam wszystkich serdecznie do... Ostrawy na "Operę za trzy grosze" w mojej reżyserii.

To nie pomyłka. Po zakończonej skandalem próbie wystawienia "Opery za trzy grosze" na scenie białostockiego Teatru Dramatycznego, Tomaszuk zrealizował słynne widowisko Bertolta Brechta z muzyką Kurta Weilla w czeskiej Ostrawie. Premiera 22 stycznia.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji