Artykuły

Białystok. Minister potwierdza stanowiska dyrektorów

Minister kultury na piśmie potwierdził swoją wcześniejszą zgodę na powołanie na stanowiska dwóch dyrektorów: Teatru Wierszalin - Piotra Tomaszuka, i Filharmonii Podlaskiej - Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego [na zdjęciu].

To obecni szefowie tych instytucji. Zgoda ministra, o którą występował marszałek oznacza, że obaj panowie nie będą musieli startować w konkursach.

W przypadku Nałęcz-Niesiołowskiego wyznaczono termin, do którego będzie kierował filharmonią. To zaplanowany na 2011 rok moment oddania do użytku nowego gachu Opery i Filharmonii Podlaskiej. Szef tej instytucji ma być powołany w normalnym konkursie.

Zezwolenie na przedłużenie kontraktu dyrygenta budzi wiele kontrowersji. Część muzyków filharmonii weszła z nim kilka tygodni temu w spór zbiorowy. Chociaż dyrektor wbrew przepisom nie poinformował o tym fakcie natychmiast Państwowej Inspekcji Pracy, marszałek województwa - który za spory z związkami zawodowymi wyrzucił już szefa jednej z podległych sobie instytucji (chodzi o pogotowie ratunkowe w Białymstoku), w tej konkretnej sytuacji nie widzi problemu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji