Artykuły

Tarnów. Ławka poetów

W Tarnowie odsłonięto w piątek [3 grudnia] ławeczkę, na której zasiadła trójka poetów z brązu: Agnieszka Osiecka, Jan Brzechwa i Zbigniew Herbert. Pomysłodawcą i autorem nietypowego pomnika jest tarnowski artysta Jacek Kucaba.

Ławka zamontowana kilka dni temu przy ul. Wałowej jeszcze przed oficjalnym odsłonięciem cieszyła się ogromnym zainteresowaniem tarnowian - powiedział rzecznik Urzędu Miasta Tarnowa Marcin Golec.

Tarnowianie mogą usiąść obok poetów i poczytać książki, znajdujące się w specjalnych skrzynkach przy ławce. Skrzynki są zamykane, a o klucz można prosić np. w pobliskiej pizzerii. Atrakcją zwłaszcza dla dzieci jest mała figura Kaczki Dziwaczki obok Brzechwy. Ławkę-pomnik sfinansował Urząd Miasta Tarnowa. Kosztowała ok. 60 tys. zł. W uroczystości odsłonięcia pomnika uczestniczyli członkowie rodzin Zbigniewa Herberta i Agnieszki Osieckiej. Po uroczystościach przy ławce w tarnowskim teatrze zorganizowano koncert piosenek Agnieszki Osieckiej w wykonaniu m.in. Magdy Umer [na zdjęciu z Agnieszką Osiecką z brązu].

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji