Artykuły

Kraków. "Factory 2" po angielsku

Spektakl "Factory 2" [na zdjęciu], który rozpocznie się dziś o godz. 16 w Starym Teatrze, będzie symultanicznie tłumaczony na język angielski.

Podtytuł spektaklu Krystiana Lupy "Factory 2" to "zbiorowa fantazja inspirowana twórczością Andy'ego Warhola". Srebrna Fabryka na Manhattanie była słynną pracownią Warhola, a także miejscem spotkań nowojorskiej bohemy - to tu odbywały się najlepsze imprezy z udziałem m.in. Jima Morrisona i Lou Reeda.

Gwiazdy z Fabryki Warhola - Paul Morrissey, Holly Woodlawn i Mary Woronov są gośćmi festiwalu kina niezależnego Off Camera. Artyści są też zaproszeni na pokaz "Factory 2" - na scenie zobaczą... samych siebie (rolę Morrisona gra w spektaklu Zbigniew W. Kaleta, Woodlawn - Iwona Budner, a Woronov - Joanna Drozda).

Dziś o godz. 12 na Scenie Kameralnej przy ul. Starowiślnej 21 odbędzie się konferencja z udziałem supergwiazd Warhola, reżysera i aktorów. Spotkanie poprowadzi znany krytyk teatralny Piotr Gruszczyński. Wstęp wolny.

- Na spektakl zapraszamy wszystkich zagranicznych gości festiwalu, a także obcokrajowców mieszkających w Krakowie, dla których utrudnieniem w odbiorze spektaklu była do tej pory bariera językowa - mówi Szymon Wróblewski, sekretarz literacki Starego Teatru.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji