Artykuły

Kielce. Warsztaty teatralne i plastyczne z Herberta

Proza poetycka Zbigniewa Herberta będzie tematem warsztatów plastycznych i teatralnych, które rozpoczynają się w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

Warsztatowe zajęcia adresowane są do uczniów szkół podstawowych i

gimnazjalistów.

Jak powiedziała PAP w czwartek Agnieszka Kozłowska-Piasta z muzeum, w warsztatach uczestniczyć będzie pięć zorganizowanych grup dzieci, które już zajmują się daną dziedziną artystyczną. Uczniowie ci zwykle nie mieli jeszcze do czynienia z twórczością Herberta. Podczas zajęć zajmą się bajkami z tomu "Hermes, pies i gwiazda".

Grupa teatralna o nazwie "Groch z kapustą" ze szkoły podstawowej przy ulicy Wspólnej zaczęła już zajęcia z aktorem Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" Andrzejem Kubą Sielskim. Pracę nad bajką o wilku i owieczce w piątek rozpoczną - pod wodzą aktora teatralnego Grzegorza Artmana - gimnazjaliści z Zespołu Szkół Katolickich im. Stanisława Kostki.

Efekty warsztatów - prace plastyczne i fotografie dokumentujące warsztaty teatralne - zostaną zaprezentowane w listopadzie na wystawie. Wydany zostanie katalog prezentujący relacje z warsztatów oraz konspekty zajęć do wykorzystania w szkołach. Do katalogu dołączona będzie płyta z dokumentacją filmową z

warsztatów teatralnych.

Projekt jest dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Herbert.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji