Artykuły

Siena. Festiwal twórczości Herberta

Od 7 do 9 czerwca w Sienie we Włoszech odbędą się uroczystości upamiętniające 10. rocznicę śmierci Zbigniewa Herberta [na zdjęciu].

Festiwal jego twórczości w malowniczym mieście Toskanii zorganizowany został pod hasłem "Tu byłem szczęśliwy", zaczerpniętym z eseju "Siena". Na festiwal Herberta przybędą między innymi wdowa po nim oraz siostra, a także polscy poeci, włoscy tłumacze i poloniści.

Uroczystości zostaną zainaugurowane w sobotę wieczorem wspomnieniowym i poetyckim w Muzeum Santa Maria della Scala. W niedzielę odbędzie się lektura tekstów Herberta o jego podróżach po Włoszech, a także prezentacja filmu dokumentalnego o poecie. Wieczorem zaś odbędzie się spotkanie z poetami - Julią Hartwig, Krzysztofem Karaskiem, Ryszardem Krynickim i Adamem Zagajewskim, poświęcone pamięci Zbigniewa Herberta.

Na poniedziałek zapowiedziano ceremonię odsłonięcia tablicy pamiątkowej dedykowanej Herbertowi w hotelu "Tre Donzelle" oraz spektakl grupy Teatr Okazjonalny (na zdjęciu "Alchemik halucynacji"), inspirowany jego twórczością.

Organizatorami trzydniowych obchodów są Instytut Polski i Polska Akademia Nauk w Rzymie oraz władze Sieny.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji