Artykuły

Warszawa. Andrzej Ferenc czyta Herberta

Noc Muzeów to ostatnia szansa na zobaczenie wyjątkowej, multimedialnej wystawy rysunków Zbigniewa Herberta i Cypriana Norwida "Norwid - Herbert. Inspiracje śródziemnomorskie". O godz. 22.00 rozpocznie się główna atrakcja wieczoru - Andrzej Ferenc zaprezentuje interpretację wierszy Zbigniewa Herberta i Cypriana Norwida. Wstęp na wystawę i wieczór poezji - wolny.

Jest to też okazja do zwiedzenia pięknych wnętrz Pałacu Rzeczypospolitej (Krasińskich), które na co dzień dostępne są tylko dla wybranych pracowników Zbiorów Specjalnych BN.

W Noc Muzeów, czyli w sobotę, 17 maja, wystawa otwarta będzie od godz. 10.00 rano do 1.00 w nocy. Zwiedzający będą oprowadzani przez twórców wystawy. O godz. 22.00 rozpocznie się główna atrakcja wieczoru - Andrzej Ferenc zaprezentuje interpretację wierszy Zbigniewa Herberta i Cypriana Norwida.

Wystawa odbywa się w Pałacu Rzeczypospolitej, pl. Krasińskich 3/5. Podczas Nocy Muzeów dojazd specjalnymi autobusami linii B, E, F i H (przystanek Plac Krasińskich). Wstęp na wystawę i wieczór poezji - wolny.

Wystawa, zorganizowana przez Bibliotekę Narodową w cyklu "Pokaz Skarbu" pod patronatem Prezydenta RP, odbywa się w ramach obchodów Roku Zbigniewa Herberta.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji