Artykuły

Warszawa. Ewa Dałkowska i Andrzej Grabowski na planie "Lunatyków"

Ruszyły zdjęcia do produkowanego przez Szkołę Andrzeja Wajdy filmu "Lunatycy" Macieja Sterło-Orlickiego [na zdjęciu]. W rolach głównych Ewa Dałkowska i Andrzej Grabowski.

6 kwietnia padł pierwszy klaps na planie filmu "Lunatycy" Macieja Sterło-Orlickiego, półgodzinnej fabuły realizowanej w ramach programu "30 minut" przez Szkołę Andrzeja Wajdy. W filmie występują: Ewa Dałkowska, Andrzej Grabowski, Monika Dryl, Sylwia Juszczak, Wojciech Mecwaldowski, Michał Żurawski, Tomasz Kot, Łukasz Simlat i inni. Zdjęcia potrwają do 15 kwietnia.

"Lunatycy" to tragikomedia złudnej nadziei, fałszywej miłości, bezsilnego buntu. To próba opisania czasu i miejsca - jak wygląda Polska początku dwudziestego pierwszego wieku. To kalejdoskop dziwacznych paradoksów i absurdalnych sytuacji. Pięcioro mieszkańców dużego miasta, próbuje ułożyć sobie życie, lecz zamiast tego wpędzają się w coraz dziwniejsze i zagmatwane sytuacje. Wacek, nauczyciel akademicki cierpiący na zespół niespokojnych nóg, boi się, że wyjdzie na jaw jego niegdysiejsza współpraca z SB. Jego żona Grażyna, nie mogąc mu pomóc, całą złość przelewa na walkę ze szczurem w kuchni. Ich córka Kama to osoba, którą współczesny świat kusi, wciąga i wypluwa. Były chłopak Kamy, Rafał dalej mieszka z jej rodzicami, choć dziewczyna dawno go rzuciła, a jej nowy narzeczony Bartek nie kryje, że najważniejsza jest kariera.

Maciej Sterło-Orlicki jest reżyserem i scenarzystą, absolwentem politologii, dziennikarstwa oraz kursu fabularnego w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Andrzeja Wajdy. Jego debiutancka sztuka "Znaki szczególne: brak" miała swoją premierę na 7. Festiwalu Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość Przedstawiona" w Zabrzu. Autor scenariuszy fabularnych, m.in. "Zandka wycierać buty", który zdobył II nagrodę konkursu scenariuszowego Hartley-Merrill (zakupiony przez Opus Film), "Bracia" (zakupiony przez Akson Studio). Reżyser teledysków, filmów reklamowych i filmów krótkometrażowych.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji