Artykuły

Warszawa. Aktorzy śpiewają wiersze Herberta

Rusza druga odsłona Warszawskiego Festiwalu Poezji im. Zbigniewa Herberta. Początek 27 października, dwa dni przed rocznicą urodzin poety - zapowiada MAL w Rzeczpospolitej.

Festiwal rozpocznie odsłonięcie pamiątkowej tablicy na budynku przy ul. Promenada 21, gdzie mieszkał Herbert. A wieczorem w Filharmonii Narodowej odbędzie się koncert - na prośbę organizatorów muzykę do wierszy poety specjalnie na tę okazję skomponował Grzegorz Turnau.

Wiersze poety zaśpiewają m.in. Katarzyna Groniec [na zdjęciu], Janusz Radek, Stanisław Soyka i Zbigniew Zamachowski. Akompaniować będzie Orkiestra Kameralna Hanseatica. Wstęp na koncert w Filharmonii jest bezpłatny, zaproszenia były rozdawane w bibliotekach i miejskim biurze kultury. Organizatorzy spodziewają się ok. 2 tys. widzów, część będzie oglądać koncert na telebimie w Sali Kameralnej.

28 października na Uniwersytecie Warszawskim zacznie się dwudniowa konferencja naukowa poświęcona twórczości poety. Ogłoszony zostanie komunikat o tym, co ostatecznie stanie się ze spuścizną po poecie. Na razie Katarzyna Herbertowa rozważa sprzedaż rękopisów bibliotece amerykańskiego Uniwersytetu Yale.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji