Artykuły

Kraków. "Kwiaty Polskie" na Spotkania Nadziei

"Kwiaty polskie" Juliana Tuwima w reżyserii i interpretacji Zbigniewa Zapasiewicza [na zdjęciu] uświetnią piąte Spotkania Nadziei, organizowane przez Stowarzyszenie Wspierania Onkologii UNICORN oraz krakowską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną.

Całkowity dochód zostanie przeznaczony na pomoc chorym na raka.

Stowarzyszenie UNICORN od 9 lat wspiera pacjentów z nowotworami, m.in. dofinansowując zakup sprzętu medycznego i serwis urządzeń radioterapeutycznych. Chorzy mogą też liczyć na porady psychologów, dietetyków i rehabilitantów.

Spotkania Nadziei to cykl imprez, w których biorą udział znani artyści. Tym razem swój czas podarowali chorym: Zbigniew Zapasiewicz, Olga Sawicka i Włodzimierz Nahorny.

Tuż po spektaklu Jerzy Fedorowicz poprowadzi "Aukcję Kilku Przedmiotów", na której zostaną wystawione m.in. cenne mapy Galicji i Śląska. Pochodzą one ze zbioru nieżyjącego kolekcjonera Stanisława Szymczyka. Na aukcję przekazała je Ewa Ostrowska.

Wylicytowane pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na rehabilitację Grzegorza Wierzby. 22-letni podopieczny UNICORNU rok przed maturą wygrał walkę z rakiem. Niedługo potem, osłabiony terapią, zachorował na ropne zapalenie opon mózgowych. Był trzy miesiące w śpiączce, teraz jest sparaliżowany. Częściowo sprawną ma jedynie lewą rękę. Grzegorz marzy o tym, by dokończyć naukę w liceum i studiować. Interesuje się historią i literaturą fantasy.

- Rehabilitacja funkcjonalna pomoże mu odzyskać samodzielność. Już teraz są bardzo duże postępy. Niestety, na pokrycie kosztów długotrwałej terapii nie stać jego rodziców. Zainteresowanych pomocą odsyłam do strony internetowej Grzesia - www.unicorn.org.pl/grzegorz_wierzba - mówi Joanna Dunikowska ze Stowarzyszenia UNICORN.

Spektakl odbędzie się w poniedziałek, 14 kwietnia o godz. 18 na Scenie im. St. Wyspiańskiego PWST przy ul. Straszewskiego 22 w Krakowie. Zaproszenia-cegiełki w cenie 50 zł są do nabycia już dzisiaj w Biurze Promocji PWST (tel. 430-15-92) w godz. 9-15, a także po świętach.

"Kwiaty polskie" Juliana Tuwima to poemat dygresyjny, napisany przez poetę w czasie II wojny światowej. - Trzon tego utworu stanowi poezja najwyższej próby, zarówno w partiach wspomnieniowo-lirycznych, jak i w tych obdarzonych wyrafinowanym poczuciem humoru - ocenia Zbigniew Zapasiewicz. Towarzyszyć mu będzie Olga Sawicka (śpiew), a przy fortepianie zasiądzie Włodzimierz Nahorny, autor muzyki do poematu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji