Artykuły

Wrocław. FeTa z Herbertem

Już niebawem startuje dziewiąta edycja Festiwalu ewentualnych Talentów Aktorskich - FeTa. W tym roku poświęcona ona będzie twórczości Zbigniewa Herberta.

Impreza rozpocznie się 28 marca i potrwa dwa dni. Głównym punktem programu będą zmagania młodych adeptów sztuki aktorskiej. Odbędą się one w we wrocławskim Centrum Kultury Agora. Młodzież zaprezentuje się w dowolnym repertuarze, używając wszystkich dostępnych środków artystycznego wyrazu, technik oraz rekwizytów. Jedyne ograniczenia to wiek - młodzież od 15 do 20 lat - i czas prezentacji monodramów - do 10 min. Ogłoszenie wyników nastąpi w trakcie koncertu finałowego w Instytutcie im. Jerzego Grotowskiego.

Zgłoszenia należy przesyłać do 21 marca. Tutaj znajdziecie dokładną informację o konkursie i formularze do pobrania.

Gościem specjalnym "FeTy" będzie Zbigniew Zapasiewicz, który zaprezentuje swój spektakl "Powrót Pana Cogito" (Wrocławski Teatr Lalek, scena kameralna, 29 marca, g. 19.00).W ramach festiwalu przewidziano także projekcję filmu o Herbercie - "Poeta doctus" w reżyserii Piotra Załuskiego. Autor dokumentu spotka się także z uczestnikami konkursu w trakcie warszatwów tematycznych.

IX "FeTA", 28-30 marca, Wrocław - CK Agora, Teatr Lalek, Instytut im. Jerzego Grotowskiego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji