Artykuły

Warszawa. Inauguracja wykładów w AT

W rozpoczynającym się właśnie cyklu wykładów otwartych w Akademii Teatralnej gośćmi będą wybitni twórcy kultury współczesnej.

- Gdy PWST im. Aleksandra Zelwerowicza uzyskała status Akademii Teatralnej, tradycja uczenia sztuki teatru, ciągłość procesu kształcenia nie uległa zerwaniu, ani nie została poddana jakimś rewolucyjnym zmianom - mówi Janusz Majcherek z Akademii. - Pojawiły się jednak śmielsze ambicje, wynikające tyleż z nowego statusu, co i starego dziedzictwa, pochodzącego jeszcze z przedwojennego PIST, czyli Państwowego Instytutu Sztuki Teatralnej. Wówczas na zaproszenie Leona Schillera z PIST związały się tak znakomite umysły epoki, jak Jerzy Stempowski, Stanisław Essmanowski czy Tymon Terlecki.

Majcherek zapowiada, że nawiązując do tradycji uczelni wykłady będą dotyczyć kontekstu kulturowego, w jakim powstaje dzisiejszy teatr. 27 lutego wykłady otwarte zainauguruje spotkanie z Wiesławem Myśliwskim [na zdjęciu], laureatem nagrody Nike 2007 za powieść "Traktat o łuskaniu fasoli". Kolejnym gościem będzie Leszek Mądzik.

Teatr Collegium Nobilium, ul. Miodowa 22/24, środa, godz. 19

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji