Artykuły

Łódź. Barbara Krafftówna w "Medytacjach o dziewictwie"

Niecodzienni goście, niezwykły spektakl pod intrygującym tytułem: "Medytacje o dziewictwie". Z okazji Roku Gombrowiczowskiego inscenizację przygotował zespół twórców z Los Angeles związanych z UCLA School of Theatre, Film and Television, do głównej roli Alicji zapraszając Barbarę Krafftównę [na zdjęciu].

Aktorka (niezapomniana gwiazda "Kabaretu Starszych Panów"), od lat mieszka w USA i jest związana z amerykańskimi scenami.

Spektakl powstał na motywach opowiadania "Dziewictwo" i fragmentach "Dzienników". W "Medytacjach" Alicja, Polka z pochodzenia, jest pół wieku starsza od nastoletniej bohaterki Gombrowicza. Mieszka w amerykańskiej metropolii. Chce uciec od wspomnień lat niewinności, ale żyjąc na śmietniku, wciąż wraca do dawnej miłości. Samotność, zagubienie w zagonionym świecie to główne wątki przedstawienia. Wyreżyserował je Michael Hackett, występuje piątka aktorów i wiolonczelista.

"Medytacje o dziewictwie" są grane w kilku polskich miastach. W Łodzi 18 i 19 bm. o godz. 20 w ŁDK (ul. Traugutta 18). Krafftówna gra po polsku, pozostałe role będą tłumaczone. Wstęp jest bezpłatny. Zaproszenia są w Ośrodku Informacji ŁDK (wejście od ul. Sienkiewicza).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji