Artykuły

Łódź. Powstało Miasto Dialogu

1 lutego rozpoczęła działalność nowa łódzka instytucja kultury - Miasto Dialogu, której głównym celem będzie organizacja odbywającego się corocznie od 2002 roku Festiwalu Dialogu Czterech Kultur.

Instytucję współorganizują Urząd Miasta Łodzi i Fundacja Dialogu Czterech Kultur, której prezesem jest Barbara Knychalska. Dyrektorem Naczelnym Miasta Dialogu i Festiwalu jest Katarzyna Knychalska. Dyrektorami artystycznymi Festiwalu zostali Grzegorz Niziołek i Agata Siwiak (Agata Siwiak jest także zastępcą dyrektora ds. artystycznych Miasta Dialogu).

***

Agata Siwiak

Kulturoznawca, kuratorka projektów teatralnych i interdyscyplinarnych. Absolwentka Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, gdzie ukończyła kulturoznawstwo oraz Zarządzanie Instytucjami Kultury. Od 2004 roku do lutego 2007 szefowała festiwalowi baz@rt w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie. Prowadzi zajęcia z zakresu zarządzania, dramaturgii i produkcji projektów artystycznych w instytucie kulturoznawstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Była związana z Teatrem Współczesnym we Wrocławiu, w którym kierowała działem promocji i biurem Międzynarodowego Festiwalu Dialog-Wrocław 2001. W latach 2002-2004 pracowała w Teatrze Polskim we Wrocławiu, gdzie wraz z Pawłem Miśkiewiczem organizowała Festiwal EuroDrama.

Grzegorz Niziołek

Profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego i Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. W latach 2004-2007 był kierownikiem literackim w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie i szefem festiwalu re_wizje. Był jednym z założycieli i redaktorem naczelnym Gazety Teatralnej "Didaskalia". W roku akademickim 2001/2002 był stypendystą Fulbrighta na City University of New York. Zajmuje się współczesnym teatrem polskim oraz dramatem, interesują go projekty na przecięciu różnych dziedzin sztuki Jest autorem książek: Sobowtór i utopia (monografia twórczości Krystiana Lupy), "Dziady". Od Wyspiańskiego do Grzegorzewskiego (redakcja wraz z Tadeuszem Kornasiem); Sny, komedie, medytacje, szkice o współczesnym teatrze polskim; Ciało i słowo (monografia dramatów Tadeusza Różewicza).

Katarzyna Knychalska

Zawodowo zajmuje się zarządzaniem i organizacją pracy. W 2007 roku ukończyła szkolenie menadżerskie zarządzania projektami organizowane przez PAM Center i Uniwersytet Łódzki. Studiuje prawo (obecnie studia zawieszone na czas organizacji Miasta Dialogu) na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 2000-2007 pracowała w największej polskiej kancelarii prawniczej - Domański Zakrzewski Palinka, gdzie odpowiedzialna była między innymi za projekt i wdrożenie innowacyjnego systemu zarządzania wiedzą i dokumentami. W instytucji będzie odpowiedzialna za organizację i administrację.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji