Artykuły

Supraśl. Tomaszuk zamiast do Białegostoku - do Ostrawy

Po wakacyjnej przerwie Teatr Wierszalin zaprasza do Supraśla na kolejne przedstawienia Świętego Edypa.

"Dramat oparty na średniowiecznej legendzie o świętym grzeszniku - chłopcu poczętym z kazirodczego związku, który w wieku dojrzałym został mężem własnej matki i miał z nią dzieci wyreżyserował na podstawie własnego scenariusza Piotr Tomaszuk[na zdjęciu]. Na scenie Alicja Rapsiewicz i Rafał Gąsowki. Najbliższe spektakle 5 i 11 października w Supraślu (ul. Kościelna 4) o godz. 19. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt telefoniczny - 710-84-63.

Jest niemal pewne, że w przyszłym roku Wierszalin wyjedzie ze Świętym Edypem do USA. - To niemal pewne przedsięwzięcie, ale odległe w czasie -mówi Piotr Tomaszuk. - Obecnie pracuję intensywnie nad scenariuszem nowego spektaklu Wierszalina. Będzie to adaptacja Mistrza i Małgorzaty Michaiła Bułhakowa. Tomaszuk zapowiada tajemniczo, że jego scenariusz będzie się bardzo różnił od dotychczasowych prób przetłumaczenia powieści Bułhakowa na język teatru. Niewykluczone, że premiera widowiska odbędzie się jeszcze przed końcem 2004 roku.

Natomiast już niebawem Tomaszuk wyjedzie do Ostrawy, by zająć się reżyserię Opery za trzy grosze - według scenariusza, który napisał z myślą o premierze w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku. Jak wiadomo, zamiast zaplanowanej na czerwiec premiery wybuchł skandal: zespół aktorski odmówił współpracy z reżyserem, Tomaszukowi i jego aktorowi, Rafałowi Gąsowskiemu podziękowano za współpracę. Termin premiery przesunięto na czerwiec 2006 roku, a Tomaszuka zastąpił dyrektor teatru, Piotr Dąbrowski".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji