Artykuły

Warszawa. Piotr Tomaszuk reżyseruje Brzechwę

Pełne ciepłego humoru i piosenek widowisko familijne na scenie Guliwera szykuje Piotr Tomaszuk [na zdjęciu]. Jako kanwa posłuży najbardziej znana bajka Jana Brzechwy "Czerwony Kapturek", ale twórcy zapowiadają, że mimo tak popularnego tekstu nikt się nie będzie nudzić.

Piotr Tomaszuk, założyciel Towarzystwa Wierszalin i twórca głośnych spektakli "Merlin" czy "Olbrzym", od trzech sezonów w Teatrze Lalek Guliwer re -żyseruje klasykę literatury dziecięcej. Sięga po znane bajki, min. "Kubusia Puchatka", "Podróże Guliwera", i wiersze, jak "Lokomotywa" Tuwima. Szuka nowych sposobów na ich wystawienie i odkrycie niedostrzeżonych wcześniej znaczeń.

Podobnie będzie i tym razem. Na scenie pojawi się oczywiście Czerwony Kapturek, jego mama, babcia, wilk i gajowy. Ale konwencja widowiska utrzymana w klimacie rokokowej operetki nada spektaklowi charakter teatralnej zabawy i podkreśli dystans dzielący rzeczywistość od baśniowej fantastyki.

Barokową atmosferę przybliży nasycona kolorami scenografia zaprojektowana przez Ewę Farkaśovą oraz muzyka Piotra Nazaruka. Sztuka Piotra Tomaszuka przeznaczona jest dla wszystkich widzów od lat 4, którzy lubią straszne historie z happy endem.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji