Artykuły

TVN. Piotr Gąsowski zamiast Huberta Urbańskiego

Po ośmiu latach owocnej współpracy telewizja TVN zrezygnowała z dalszych usług Huberta Urbańskiego. Jego zastępcą w rozpoczętej w niedzielę szóstej, a zarazem ostatniej edycji "Tańca z gwiazdami" został Piotr Gąsowski.

Hubert Urbański pracował w TVN od 1999 roku. Zadebiutował jako gospodarz w popularnym teleturnieju "Milionerzy". Następnie prowadził programy rozrywkowe "Wyprawa Robinson", "Dla Ciebie wszystko" i "Jestem jaki jestem". W ostatnich latach razem z Katarzyną Skrzynecką pełnił funkcję gospodarza "Tańca z gwiazdami". Miał poprowadzić jego 6., ostatnią edycję, ale, jak głosi plotka, zażądał zbyt wysokiego honorarium. Rozmowy między prezenterem i stacją trwały jeszcze do piątku. Strony nie osiągnęły jednak porozumienia. Telewizja współprowadzenie show (Katarzyna Skrzynecka pozostała w programie) powierzyła ostatecznie Piotrowi Gąsowskiemu - aktorowi i showmanowi.

Swoją karierę artysta rozpoczął jeszcze w podstawówce, gdy występował w zespołach dziecięcych. Dziś gra w teatrze i kinie. Regularnie można go oglądać również na ekranach telewizorów - ostatnio w sitcomie "Hela w opałach". Na co dzień aktor występuje w Teatrze Komedia w Warszawie. Chociaż w mediach obecny jest już od dawna (9 lat temu prowadził m.in. popularne kalambury telewizyjne), to zainteresowanie jego osobą wzrosło właśnie wraz z udziałem w drugiej edycji "Tańca z gwiazdami". Wówczas wystąpił jako tancerz. W arkana sztuki tanecznej wprowadzała go Anna Głogowska.

Przypomnijmy, iż Piotr Gąsowski to absolwent warszawskiej PWST. Na dużym ekranie zadebiutował jeszcze będąc uczniem klasy maturalnej, niewielką rolą w filmie Filipa Bajona "Limuzyna Daimler-Benz" w 1982. Od tej pory zagrał w bardzo wielu produkcjach kinowych, telewizyjnych i teatralnych. Najważniejsze filmy z jego udziałem to: "Pan Tadeusz", "Złoto dezerterów", "Billboard", "Przedwiośnie" i "Nic śmiesznego". W polskiej wersji językowej animacji "Iniemamocni" użyczył swojego głosu Mrożonowi, a w "Autach" można go było usłyszeć jako Wiesia. Wystąpił także w wielu serialach telewizyjnych, w tym w "WOW" oraz niemieckim "Stella Stellaris", a także w "Daleko od noszy" i "Tango z aniołem". Obecnie związany jest z warszawskim Teatrem Komedia, ale wcześniej pracował m.in. na deskach stołecznego Teatru Nowego.

Piotr Gąsowski jest również współzałożycielem kabaretu "Tercet, czyli kwartet", z którym zdobył Grand Prix na przeglądzie piosenki aktorskiej we Wrocławiu w 1993 roku.

Obok aktorstwa największą pasją Piotra Gąsowskiego są wyprawy do egzotycznych krajów. Odwiedził już miedzy innymi Kambodżę, RPA, wyspy Fidżi, Australię, Brazylię oraz Indie.W dobrej kondycji pozostaje dzięki regularnej grze w tenisa i golfa. Zimą szaleje na snowboardzie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji