Artykuły

Jedna czy dwie? Recital Doroty Abbe

Premierowym recitalem Doroty Abbe rozpocznie swoją działalność "Scena u Aktorów" w Teatrze Współczesnym.

Recital "Cymes chansons" składa się z piosenek śpiewanych po polsku, francusku i w jidysz. Słowo cymes w jidysz znaczy "słodki deser, kompot lub pudding". Słowem tym określa się również coś znakomitego, dobrego.

Abbe znana jest m.in. z roli kelnerki w "Cafe Panika" w reż. Łukasza Czuja, Julii w "Romeo i Julii" w reż. Rimasa Tuminasa, Zosi w "Odejściu Głodomora" w reż. Piotra Kruszczyńskiego, Panny z tamburynem w "Piosenkach pana Berangera" w reż. Marty Stebnickiej, Córki w "Czerwonym szaliku" Jacka Papisa.

Aktorka zaśpiewa m.in. piosenki: "Akordeonista" i "Padam... padam..." Edith Piaf, "Cyganeria" Charles'a Aznavoura, "Kocham cię" Jacques'a Brela, "Miasteczko Bełz".

- Będą dwie Doroty - zapowiada tajemniczo aktorka. - Punktem wyjścia do spektaklu był film Kieślowskiego "Podwójne życie Weroniki".

Recital jest autorskim projektem Doroty Abbe, konsultacji reżyserskiej udzielił Marek Kocot (również aktor Teatru Współczesnego), konsultacji wokalnej -Małgorzata Pietraś, a Małą Scenę Współczesnego zaaranżowała Marta Borgosz. Na fortepianie grać będzie Dariusz Samerdak.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji