Artykuły

Warszawa. Kto będzie Mistrzem Mowy Polskiej?

Jeszcze do jutra można przesyłać zgłoszenia do tegorocznej edycji konkursu Mistrz Mowy Polskiej. Wśród ponad 60 zgłoszonych do tej pory kandydatów są m.in. Tomasz Lis, Jacek Żakowski, Anna Dymna i Rafał Ziemkiewicz

To już siódma edycja konkursu mającego na celu promowanie pięknej polszczyzny. Tytułem Mistrz Mowy Polskiej honorowane są osoby, które mówią nie tylko pięknie, ale też poprawnie, mądrze i dowcipnie.

Wśród zgłoszonych do tej pory kandydatur są m.in. aktorzy: Piotr Adamczyk, Jan Kobuszewski, Barabara Krafftówna, Irena Kwiatkowska, Jan Nowicki, Anna Seniuk, Jerzy Trela, Michał Żebrowski. Nie zabrakło też dziennikarzy reprezentowanych m.in. przez Tomasza Lisa, Jacka Żakowskiego, Rafała Ziemkiewicza i Krzysztofa Ibisza.

Spośród ponad zgłoszonych kandydatur jurorzy wybiorą dwunastu finalistów. Ich nazwiska znane będą w połowie czerwca. Od tego momentu rozpocznie się plebiscyt publiczności konkursu. Kandydat, który zbierze najwięcej głosów otrzyma tytuł Mistrza Mowy Polskiej Vox Populi. Pięciu pozostałych laureatów wyłoni jury, w skład którego wchodzą specjaliści i językoznawcy m.in. Jerzy Bralczyk i Jan Miodek.

Gala, na której ogłoszone zostaną nazwiska tegorocznych laureatów odbędzie się we wrześniu w Fabryce Trzciny na warszawskiej Pradze Północ.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji