Artykuły

Warszawa. Jan Klata i Zbigniew Zapasiewicz w Dramatycznym

23 kwietnia o godz. 19 w Teatrze Dramatycznym kolejne spotkanie z cyklu "Evviva l'arte" zatytułowane "Jan Klata i Zbigniew Zapasiewicz - Teatr mój widzę ogromny". Prowadzenie Rafał Sławoń. Wstęp wolny.

Myślę, że teraz jesteśmy w Polsce rzeczywiście świadkami konfliktu, ale pozornie między "młodymi" a "starymi". Jest to moim zdaniem rodzaj rewolucji kulturalnej. Konflikt polegający na tym, że nowe pokolenie ludzi, które weszło gwałtownie do teatru, ma poczucie, że należy zdecydowanie odrzucić wszystko to, co dotąd było - powiedział na łamach Dziennika Zbigniew Zapasiewicz.

Rozmowa z udziałem Zbigniewa Zapasiewicza (na zdjęciu) i Jana Klaty mieści się w kontekście dyskusji wokół tej tezy, która od jakiegoś czasu jest obecna w mediach.

Co jest istotą konfliktu? Czy w ogóle mamy do czynienia z konfliktem? Te pytania z pewnością pojawią się podczas spotkania. Ale nie mniej ważne będzie pytanie o wspólną przestrzeń teatru, w której winny mieścić się zarówno pomysły nowego pokolenia twórców, jak i wizje dojrzalszych artystów. Pytanie o różnice i podobieństwa w sposobach ich myślenia i o potrzebę dialogu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji