Artykuły

Elbląg. Mieczysława Ćwiklińska patronką Dramatycznego?

Nasz plebiscyt na najpopularniejszego aktora Teatru Dramatycznego w Elblągu w sezonie artystycznym 2006/2007 nabiera tempa. Do redakcji napływa coraz więcej kuponów. Przypomnijmy, iż w tym roku, wybierając swojego ulubionego aktora, przy okazji można też oddać glos w plebiscycie na patrona Teatru Dramatycznego w Elblągu.

W plebiscycie na patrona Teatru Dramatycznego w Elblągu można głosować na takich kandydatów, jak: William Szekspir, Ludwik Solski, Juliusz Słowacki, Mieczysława Ćwiklińska, Stanisław Franczak, Janina Rayska, Aleksander Sewruk oraz na inne osoby, według uznania Czytelników.

Dlaczego patronem elbląskiego teatru mogłaby zostać Mieczysława Ćwiklińska?

Mieczysława Ćwiklińska zagrała tytułową rolę w pierwszej elbląskiej premierze Teatru im. Jaracza Olsztyn - Elbląg. A była to "Moralność Pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej w reż. Ireny Babel (premiera odbyła się 20 września 1950 roku i przygotowana została na jubileusz 50-lecia pracy artystycznej Ćwiklińskiej).

Wśród uczestników zabawy rozlosujemy atrakcyjne nagrody. Na wypełnione kupony czekamy w redakcji przy ul. Rybackiej 35 w Elblągu do 19 marca, do godz. 16.

Na zdjęciu: Mieczysława Ćwiklińska (1879-1972).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji