Artykuły

Lubostroń. Sztuka Adama Grzymały-Siedleckiego w pałacu

Szkoła aktorska im. Adama Grzymały-Siedleckiego wystawi jutro [18 lutego] w pałacu w Lubostroniu [na zdjęciu] sztukę pióra swojego patrona, pt. "Popas Króla Jegomości".

Dramat traktuje o ucieczce Henryka Walezego z Polski. - To historyczne wydarzenie ubrane jest w satyryczny kostium - mówi Adam Krokowski, założyciel i dyrektor szkoły. - W komediowy sposób pokazujemy zetknięcie dwóch kultur: sarmackiej Polski i rozpasanej Francji XVI w. Walezy przybywa do pewnego miecznika i flirtuje z jego żoną. Ten jednak jest tak oślepiony rządzą zajęcia urzędu starosty, że oddałby mu małżonkę, gdyby miałoby to zbliżyć go do stołka - zdradza fragmenty fabuły.

To pierwsze poważne przedstawienie szkoły. - Otwieramy nim cykl prezentacji dramatów Grzymały-Siedleckiego - podkreśla dyrektor szkoły aktorskiej. - Przynajmniej raz w roku będziemy wystawiać jedną jego sztukę - dodaje. W "Popasie Króla Jegomości" występuje 17 aktorów, reżyserem spektaklu jest Małgorzata Trofimiuk.

W czerwcu będzie można zobaczyć następne przedstawienie szkoły. - "Pana Twardowskiego" przygotowujemy na urodziny Bydgoszczy. Spektakl pokażemy podczas czerwcowej Nocy Kulturalnej, na Starym Rynku o północy. "Popas Króla Jegomości" wystawiony zostanie jutro [18 lutego] w pałacu w Lubostroniu o godz. 17. Kolejny spektakl zaplanowano na 3 marca w hotelu Brda o godz. 19. Bilety kosztują 10 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji