Artykuły

Łódź. Lynch chwali polskich aktorów

Amerykański reżyser David Lynch chwali polskich aktorów, którzy wystąpili w jego najnowszym filmie "Inland Empire".

Obraz pokazywany był na odbywającym się w Łodzi 14. Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage 2006. W filmie występują m.in. Krzysztof Majchrzak i Karolina Gruszka [na zdjęciu].

Lynch przypomniał, że wszystko zaczęło się od zrealizowania w 2003 roku podczas Camerimage etiudy "The Green Room in Lodz". Wtedy pokazano mu zdjęcia aktorów z Łodzi i Warszawy. - Miałem dużo szczęścia, bo te twarze były tak niesamowicie piękne, aktorzy tak wspaniali, że kiedy przyjechali do Łodzi i znaleźli się w tym zielonym pokoju, to za każdym razem kiedy ogarniałem ich kamerą po prostu byłem zachwycony, bo byli tak dobrzy - przyznał reżyser.

W filmie grają m.in. Jeremy Irons, Laura Dern, Julia Ormond oraz Piotr Andrzejewski (Peter J. Lucas). - Piotrek zagrał świetnie w tym filmie. Czym dłużej kręciliśmy sceny, tym bardziej stawał się pewny siebie, tym bardziej znajdował w sobie siłę aktorska i naprawdę bardzo przypadło mi to do gustu to, co robił na planie - przyznał Lynch.

O Majchrzaku reżyser mówił, że ma on inny rodzaj siły wewnętrznej. "- Podchodzi do swojej pracy w sposób niesamowicie poważny, ale jednocześnie potrafi dobrze bawić się na planie. Wszystko to wydaje się być bardzo naturalne choć jest niesamowitym profesjonalistą w tym co robi.

Natomiast Gruszka - zdaniem Lyncha - to wspaniała aktorka. -Wydaje się, że nie ma czegoś takiego, czego ona nie potrafiłaby zrobić - podkreślił reżyser i wyraził nadzieję, że już niedługo będzie ona znana na całym świecie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji