Artykuły

Łódź. 1* Teatr Online zaprasza

1* Teatr Online, pierwsza w Polsce stała scena w sieci, wciąż proponuje także tradycyjne spektakle z udziałem publiczności.

Piosenki ważne i improwizowane komedie

W najbliższych dniach czekają nas kolejne atrakcje artystyczne na tej nietypowej scenie. To wyjątkowy teatr, gdzie codziennie na żywo są prezentowane w sieci spektakle i koncerty muzyczne w płatnym streamingu. W dobrej jakości, w czasie rzeczywistym, prawdziwe i autentyczne.

Od pewnego czasu organizatorzy proponują już dwie formy uczestniczenia w wydarzeniach artystycznych. Można nadal oglądać spektakle w sieci albo zdecydować się na formę tradycyjną w teatrze. Bilet na wydarzenie online kosztuje 15 zł, na stacjonarne - od 40 do 60 zł. Spektakle odbywają się w ArtKombinacie Scena Monopolis, Łódź, ul. Kopcińskiego 62a.

1* Teatr Online jest przygotowany do transmisji na żywo z każdego miejsca w kraju. Z różnych sal teatralnych i widowiskowych. Najważniejsze jednak miejsce to łódzki ArtKombinat, który dysponuje jedną z najnowocześniejszych sal w Polsce, ze znakomitym cyfrowym i internetowym wyposażeniem przygotowanym do transmisji online.

Więcej informacji oraz możliwość zakupu biletów na stronach: www.facebook.com/1Teatr-Online www.facebook.com/artkombinat www.artkombinat.pl

Wydarzenie w sieci można obejrzeć na kanale https://live.artkombinat.pl/ Pierwsze 15 minut streamingu będzie dostępne na stronie FB, aby zaś zobaczyć cały spektakl, należy:

1. Wejść na stronę live.artkombinat.pl

2. Kliknąć "WYKUP DOSTĘPU" przy wybranym wydarzeniu.

3. Zaznaczyć pola poniżej (zgoda na przetwarzanie danych itp.).

4. Przejść do płatności.

5. Wysłać przelew.

6. Sprawdzić, czy dotarł maił z informacją fpod adresem, który był podany podczas logowania). Jeśli nie znajdziesz go, sprawdź, czy nie znalazł się w SPAM-ie lub w innym folderze.

7. Zalogować się na live.artkom-binat.pl/#logowanie (nie wcześniej niż na godzinę przed wydarzeniem), wpisać swój adres mailowy i hasło podane w formularzu.

W razie kłopotów:

bok@ppv-stream.pl - problemy techniczne

bilety@artkombinat.pl - brak potwierdzenia zakupu transmisji itp.

REPERTUAR NA NAJBLIŻSZE DNI

Wtorek, 23 czerwca, godz. 20. "St. Nicholas" - monodram Szymona Kuśmidera. Spektakl w wersji online albo z udziałem publiczności. "Kiedy byłem chłopcem, bałem się ciemności... Tego, co się w niej kryło. Być może myślałem, że kryły się w niej... wampiry. Wiedziałem o nich tyle, co każdy z nas. Były to bzdury wyczytane z książek lub zasłyszane z opowieści. Nie miały nic wspólnego z rzeczywistością. Rzeczywistość pojejest bardziej zwyczajna. Jest faktem. Faktem". Krytyk teatralny w kryzysie wieku średniego zakochuje się w aktorce. W pogoni za miłością niespodziewanie spotyka wampiry. Czego się od nich nauczy? Czy zechce się od nich uwolnić? A może to wszystko nieprawda? Napisana przez McPhersona sztuka "St. Nicholas" to niezwykła opowieść o pożądaniu, poszukiwaniu sensu i pojednaniu z samym sobą. Wybitny aktor i jego widzowie, gra i realność. Granice rozpływają się w ciemności. W ciemności, w której czai się to, czego najbardziej się boimy.

Środa, 24 czerwca, godz. 20. "Pieśni naszych czasów" - online i z widownią. Zbiór piosenek ważnych i nieprzemijalnych. Znajdziemy wśród nich interpretacje poezji największych bardów i poetów minionych kilkudziesięciu lat: Bułata Okudżawy, Jaromira Nohavicy, Włodzimierza Wysockiego, Jurija Kukina i innych..., a także wiele autorskich kompozycji do słów Łukasza Nowaka. To niezwykła okazja do odbycia niepowtarzalnej, sentymentalnej podróży przy wtórze akordeonu i gitary.

Wykonawcy: Łukasz Nowak - wokalista, gitarzysta, autor tekstów. Założyciel i lider zespołu Caryna. Aktywnie działa w nurcie piosenki studenckiej, laureat wielu ogólnopolskich festiwali piosenki. Autor kilku projektów muzycznych: "Podróże z balladą", "Słowiańska dusza", "Pieśni naszych czasów". Koncertował m.in. w Niemczech, Holandii, Szwecji, Hiszpanii. Marcin Snokowski - ukończył z wyróżnieniem Wydział Instrumentalny Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie akordeonu. Jest laureatem wielu konkursów. Najważniejsze to II nagroda w "Citta di Castelfidardo" we Włoszech w kategorii zawodowej oraz I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym w Chełmie. Nagrywał muzykę do filmów m.in. "Edi" i "Mistrz" w reż. Piotra Trzaskalskiego. Jest dyplomowanym nauczycielem w szkołach muzycznych.

Czwartek, 25 czerwca, godz. 20. Grupa AD HOC - wieczór Komedii Improwizowanej. Online i z widownią. Spektakl składający się z różnorodnych improwizowanych form (gier oraz w pełni improwizowanych piosenek), w których bohaterowie, miejsca i czasy akcji zmieniają się jak w kalejdoskopie. Kalejdoskopem tym kręcą nie tylko aktorzy, ale i publiczność biorąca aktywny udział w przedstawieniu i mająca pełne prawo do decydowania o tym, co wydarzy się na scenie. Zespół powstał w październiku 2008 roku jako jedna z pierwszych w Polsce grup zajmujących się improwizacją teatralno--komediową. Są twórcami jednego z największych międzynarodowych festiwali improwizacyjnych w Polsce - IMPROFEST, który odbywa się jesienią w Krakowie. Znani z doskonałego poczucia humoru oraz profesjonalizmu.

Piątek, 26 czerwca, godz. 20. Marian Lichtman-Trubadur. "Jepepepej" - online i z widownią. Kompozytor, producent, perkusista, raper, performer... Człowiek instytucja. Jeden z najbardziej nietuzinkowych artystów na polskiej scenie nie zwalnia tempa i zaprasza na muzyczny spektakl w stylu JEPEPEJ! Polski Mikę Patton w trakcie swojej 57-letniej kariery scenicznej współpracował ze skandynawską psychodeliczną supergrupą Masala Dosa, brytyjskim avant-rockowym zespołem Red Square, ale także polskim Pikejem. W 2008 roku wydał pionierski album "Traces In The Sand", tym samym tworząc zupełnie nowy gatunek - oriental scat. Nieoczywiste podejście do tekstów i innowacyjne wykorzystanie wokalu pozwoliło Marianowi odnaleźć się także w brzmieniach bardziej "disco". To właśnie wtedy powstało opus magnum artysty - sławetne "Jepepepej".

Niedziela, 21 czerwca, godz. 20. "Jordan" - online i z widownią. To prawdziwa historia - relacja współwięźniarki spisana przez dramaturżkę Annę Reynolds podczas odsiadywania wyroku oraz Mojrę Buffini, która jako pierwsza zagrała rolę Shi Jones. To spowiedź zabójczyni, młodej bezbronnej dziewczyny, bezbronnej wobec własnych wspomnień. Można powiedzieć, że to opowieść o dobru i o złu, o miłości i jej braku oraz o fatalnych konsekwencjach niedojrzałych wyborów. Sztuka ta do dziś inspiruje młode aktorki i reżyserki na całym świecie, choć prapremiera odbyła się w Londynie w 1994 roku.

Reżyseria: Dorota Landowska, wykonawczyni: Zuzanna Bernat.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji