Artykuły

Lublin. Warsztaty Kultury otwierają się dla publiczności

Warsztaty Kultury tradycyjnie zaprezentowały harmonogram działań na najbliższy tydzień. Podobnie jak w poprzednich tygodniach, instytucja oferuje wiele propozycji online na swoim Facebooku, ale wrócą także wydarzenia offline, m.in. wystawy i Noc Kultury.

Od 1 czerwca w Zaułku Hartwigów można podziwiać wystawę kolekcji 2700 tajemniczych szklanych negatywów z kamienicy Rynek 4. Odkryto je 2010 roku podczas badań architektonicznych. - Fotografie, wykonane między 1914 a 1939 rokiem, niczym wehikuł czasu przenoszą nas w przeszłość i pokazują życie ówczesnych mieszkańców Lublina i okolicznych miejscowości - zachęcają organizatorzy. Ekspozycja realizowana we współpracy z Ośrodkiem Brama Grodzka będzie dostępna do 30 czerwca. Wstęp wolny.

Offline będą odbywać się również projekcje kinowe w ramach cyklu Miasto movie latem. Już 3 czerwca o godz. 20.30 na patio Warsztatów Kultury (ul. Grodzka 7) będzie można zobaczyć oscarowy film "Faworyta". Kolejne seanse w środy o tej samej porze. Wstęp bezpłatny, ale konieczna jest rejestracja online na stronie internetowej instytucji.

Wyjątkową propozycją Warsztatów Kultury jest specjalna edycja Nocy Kultury, która z powodu epidemii nie może dojść do skutku w tradycyjnej formule. Z tej okazji odbędzie się Noc Balkonów z udziałem wszystkich mieszkańców Lublina. Organizatorzy proszą o zaaranżowanie swoich balkonów, parapetów lub okien, wykorzystując ozdoby zawierające źródło światła. Warsztaty Kultury w Lublinie czekają na fotografie najbardziej śmiałych i szalonych realizacji. Zdjęcia będzie można publikować na Facebooku Nocy Kultury 6/7 czerwca, czyli w czasie kiedy planowo miała się odbyć Noc Kultury 2020. Uczestnicy zabawy mogą wygrać 1000 złotych!

1 czerwca o godz. 16 na Facebooku Festiwalu Inne Brzmienia zostaną opublikowane fragmenty koncertu Alexandra Hacke i Danielle de Picciotto, który w 2019 roku odbył się w Lublinie. Z kolei wieczorem, o godz. 19, na Facebooku Warsztatów Kultury nowość - dobranocka z ilustracją, czyli propozycja dla dzieci. Autorką serii jest Ewa Solarz - historyczka sztuki i kuratorka wystaw skierowanych do dzieci.

W środę, 3 czerwca o godz. 11 i 19 na FB Warsztatów Kultury kolejna odsłona Magicznej Latarni online. To zabawne i edukacyjne spotkania dla najmłodszych kinomanów.

W czwartek o godz. 15 odbędzie się domowy warsztat medialabowy. Będzie można od podstaw stworzyć swój pierwszy projekt przestrzenny. Warsztaty poprowadzą trenerzy ze stowarzyszenia Robisz.to, a wydarzenie odbędzie się za pośrednictwem platformy ZOOM. Zapisy na stronie instytucji. O godz. 18 na Facebooku Warsztatów Kultury słuchowisko z cyklu "Wschodni Express". W tym tygodniu usłyszymy "Sonę" autorstwa Kateryny Babkiny czytany przez Mirellę Biel.

Na koniec coś dla miłośników fotografii. 5 czerwca o godz. 11 na Facebooku Warsztatów Kultury odbędą się lekcje sztuki. Tematem będzie wprowadzenie do fotografii analogowej. Po meandrach procesu wywodzącego się z XIX w. poprowadzi Was Marcin Butryn, fotograf dokumentalista współpracujący z instytucją.

Harmonogram:

- 1 czerwca, godz. 16.00 | Fragmenty koncertu Alexandra Hacke i Danielle de Picciotto | Z archiwum Innych Brzmień

- 1 czerwca, godz. 19:00 | Dobranocka z ilustracją - Królewna Śnieżka

- 3 czerwca, godz. 11.00 i 19.00 | Magiczna Latarnia online - komiks i wideo dla dzieci

- 3 czerwca, godz. 20:30 | Miasto movie latem - "Faworyta", reż. Jorgos Lantimos, czas 119', 2018

- 4 czerwca, godz. 15.00 | Domowy Warsztat Medialabowy: Wymyśl, zaprojektuj! | Warsztaty projektowania przestrzennego w Tinkercad

- 4 czerwca, godz. 18.00 | Czytanie Wschodniego Expressu - "Sona" Kateryny Babkiny

- 5 czerwca, godz. 11.00 | Lekcje sztuki: wprowadzenie do fotografii analogowej

- 6 czerwca, godz. 19.00 | Noc Kultury 13 i 1/3 - konkurs Noc Balkonów

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji