Artykuły

Warszawa. Płyta z piosenkami z musicalu Teatru Młyn online

Twórcy przedstawienia muzycznego "Naga Praga" wydają album z piosenkami ze spektaklu. Płyta jest dostępna od dziś m.in. w serwisie Spotify. Mamy nadzieję, że spodoba się zarówno miłośnikom Warszawy, jak i sympatykom piosenki musicalowej.

"Naga Praga" - musical konceptualny, zwany przez twórców także "kameralną rewią elektro" - przez ostatnie pięć lat był obecny w repertuarze Teatru MŁYN. W tym czasie dorobił się doskonałych recenzji i wiernej publiczności. Wielu widzów domagało się dostępności muzyki z przedstawienia na płycie lub w sieci. Od dziś wszyscy użytkownicy wszystkich największych serwisów streamingowych będą mogli przypomnieć sobie ulubione piosenki ze spektaklu, takie jak "Zabierz mnie do zoo", "Koneserzy" czy "Koty z Brzeskiej".

Płyta może być gratką dla miłośników musicalu, ale twórcy mają nadzieję trafić także do wszystkich miłośników poetyckiego tekstu, nietuzinkowej muzyki i nieskrępowanej zabawy z konwencją, ocierającą się z jednej strony o electro-jazz i dubstep, a z drugiej - disco-polo.

Autorką tekstów jest Natalia Fijewska-Zdanowska. Muzykę do "Nagiej Pragi" skomponował Filip Dreger, autor muzyki do większości spektakli i kameralnych musicali Teatru MŁYN.

Piosenki zostały nagrane w studio przez oryginalnych aktorów przedstawienia: Agatę Kołodziejczyk (Fijewską), Adama Krawczuka i Sławomira Packa, którym akompaniuje na perkusji Maciej Rozwadowski.

Okładka autorstwa świetnej warszawskiej graficzki, Małgorzaty Gurowskiej, kojarzy się z centralnym elementem dekoracji spektaklu: magicznym trzepakiem-bramą.

Realizatorzy:

Wykonawcy: Agata Kołodziejczyk (Fijewska), Adam Krawczuk, Sławomir Pacek

Tekst: Natalia Fijewska-Zdanowska

Muzyka: Filip Dreger

Produkcja i realizacja dźwięku: Przemysław Scholl

Grafika i projekt plastyczny okładki: Małgorzata Gurowska

Link do albumu poniżej.

***

Biogramy twórców:

Filip Dreger (ur. 1977) - pianista, kompozytor. W latach 1998-2003 aktywny na studenckiej scenie kabaretowej - jako pianista i kompozytor współpracował z "Hybrydami", klubem "Stodoła", "Teatrem Naszym". W 2003 zainteresował się sztuką dziecięcą, od tego czasu napisał m.in. cykl minioratoriów biblijnych ("Daniel", "Jonasz", "Noe"), musical "Kopciuszek" (wystawiony w "Teatrze Za Dalekim"), a dla Fundacji Artystycznej Młyn słuchowiska "Boluś i Jeż", "Boluś, Asia i Dinozaur", słuchowiska przedszkolne oraz muzykę i piosenki do przedstawienia "Chichotek". W ramach współpracy z Teatrem MŁYN skomponował muzykę do kilkunastu przedstawień, w tym kameralnych musicali "Niunia" (2012), "Draka" (2013), "Naga Praga" (2014), "(Maska)rada Gminy" (2016), "Seks, rosół i pieluchy" (2018) oraz spektakli "Gabinet" (2010), "Facet mojej żony" (2011), "Artysta" (2014), "Córka" (2015), "Niedzielne popołudnie" (2018), a także nagrał album koncepcyjny "SŁOWOotoki". Równolegle z pisaniem dla teatru zajmuje się muzyką do gier komputerowych, muzyką generatywną i interaktywną.

Natalia Fijewska-Zdanowska - reżyserka i dramaturżka. Jest magistrem filozofii UW. Powołała do życia i prowadzi wraz z siostrami własną, autorską scenę niezależną Teatr MŁYN. Stypendystka MKiDN w 2007 r. oraz stypendystką PISF w 2014 r. Napisała i wyreżyserowała kilkanaście sztuk teatralnych: monodram "Głuchoniemoc" (2004) "Różowa skarpetka" (2006), "De-naturat" (2007), "Siostry" (2008), "Piąta rano" (2009), "Gabinet" (2010), "Facet mojej żony" (2011), "Niunia" (2012), "Draka" (2013), "Naga Praga" (2014), "Artysta (2014), "Córka" (2015), "(Maska)rada gminy" (2016), "Niedzielne popołudnie" (2018). Spektakle były grane w Teatrze MŁYN, a także gościnnie w warszawskich teatrach: Teatrze Powszechnym, Teatrze Ochoty, Teatrze Polskim, Teatrze Wytwórnia, Teatrze Konsekwentnym. Współpracowała z Teatrem Polskiego Radia. Jest autorką ponad 100 tekstów piosenek miedzy innymi do spektaklu muzycznego "Seks, rosół i pieluchy" (2017) w reż. Jarosława Boberka, a także do dwóch płyt zespołu NocnySuperSam (2014, 2018), oraz płyty "Słowotoki" (2016). Była inicjatorką i dyrektorem artystycznym Konkursu na Sztukę Współczesną SŁOWO/AKTOR/SPOTKANIE 2016. Jest autorką słuchowisk dla dzieci, oraz scenariuszy filmowych.

Agata Fijewska - aktorka, wokalistka, laureatka nagród aktorskich i wokalnych na przeglądach i festiwalach piosenki. Zagrała między innymi w spektaklu "Różowa skarpetka" (2006), który otrzymał szereg nagród, granym w Teatrze Stara Prochownia w ramach Sceny OFF Teatru Konsekwentnego, a także w spektaklu "Siostry" (2008) zrealizowanym we współpracy z Teatrem na Woli w Warszawie, monodramie muzycznym "Piąta rano" (2009) w Teatrze Staromiejskim, który otrzymał GRAND PRIX Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego w Warszawie. Inne spektakle Teatru MŁYN: "Niunia" (2012), "Draka" (2013), "Naga Praga" (2014) , "Artysta" (2015), "(Maska)rada gminy" (2016) oraz "Seks, rosół i pieluchy" (2018). Wokalistka zespołu Nocny SuperSam. Ukończyła warszawską Wyższą Szkołę Psychologii Społecznej i jest praktykującym psychologiem.

Adam Krawczuk - aktor teatralny i filmowy. Absolwent warszawskiej PWST . W 1996 założył razem z kolegami Teatr Montownia, z którym wciąż występuje. Zagrał między innymi w serialach: "Plebania", "Układ Warszawski", "Na wspólnej", "Klan" oraz w filmach "Ciało" czy "Pierwszy milion". Współpracował z Teatrem Powszechnym im. Zygmunta Hübnera oraz Teatrem Studio. Wyreżyserował m.in one-man show z Rafałem Rutkowskim pt. "Seks polski". W Teatrze MŁYN wystąpił w spektaklach "Niunia" (2012) i "Naga Praga" (2014).

Sławomir Pacek - aktor teatralny i filmowy. Ukończył warszawską PWST w roku 1990. W latach 1990 - 1996 był aktorem stołecznego Teatru Nowego, gdzie występował m.in. jako Czupurek, szekspirowski Merkuccio i Pan Tadeusz w spektaklach Adama Hanuszkiewicza. Od roku 1997 związany z Teatrem Powszechnym. Występował także w Teatrze Scena Prezentacje i Teatrze Soho. Ma na swoim koncie drugoplanowe role w popularnych filmach kinowych, m.in. "Ostatni dzwonek", "Spona", "Kraj świata", "Młode wilki", "Chłopaki nie płaczą", a także szereg ról w spektaklach Teatru Telewizji stworzonych pod kierunkiem m.in. Olgi Lipińskiej, Andrzeja Łapickiego, Agnieszki Glińskiej, Stanisława Różewicza i Władysława Kowalskiego. Jest także cenionym aktorem radiowym. W Teatrze MŁYN wystąpił po raz pierwszy w monodramie "Facet mojej żony" (2011), a następnie w "Nagiej Pradze" (2014).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji