Artykuły

Internet. Nie przegap w sieci

Spam dla drzew w Powszechnym, Puppenhaus z TR-u, "This is The Real Thing" w Nowym, Masecki z domu, wirtualne targi książki i wiele innych atrakcji. Sprawdź.

Slam dla drzew

PIĄTEK, 22 MAJA, GODZ. 20

Stół Powszechny zaprasza na slam, czyli pojedynek na słowa, tym razem na tematy ekologiczne. W slamie może wziąć udział każdy - wystarczy, że napisze wiersz, prozę czy manifest przeciwko wycinkom drzew, niszczeniu puszczy i lasów itp. Trzeba się też zapisać: gromadka@riseup.net. Slam odbędzie się na żywo za pośrednictwem programu ZOOM. Link do slamu pojawi się na Facebooku.

"Puppenhaus" z TR

SOBOTA, 23 MAJA, GODZ. 20

"Puppenhaus. Kuracja" - spektakl reżysera Jędrzeja Piastowskiego i dra-matopisarki Magdy Fertacz poświęcony problemom zdrady i kolaboracji kobiet w czasach niemieckiej okupacji - będzie można obejrzeć online w ramach akcji "Zostań w domu, nie wychodź z teatru!". Przedstawienie inspirowane jest m.tn. historią Marii

Malickiej - wybitnej przedwojennej aktorki oskarżonej o kolaborację z Niemcami podczas okupacji, a po wojnie objętej zakazem występowania w Warszawie. Występują: Lech Łotocki, Sebastian Pawlak, Justyna Wasilewska i Agnieszka Żulewska. Pokaz rozpocznie się na Facebooku TR Warszawa w sobotę, 23 maja 2020 r., o godz. 20, a o godz. 22.30 odbędzie się spotkanie z twórczyniami i twórcami na żywo.

Taniec i śnienie

DO NIEDZIELI, 24 MAJA

Warszawski Nowy Teatr pokazuje na swoim Facebooku spektakl "This is The Real Thing" Anny Nowickiej. Tancerka, absolwentka szkoły tańca SEAD w Salzburgu i Ernst-Busch/ HZT w Berlinie tworzy widowisko oparte na tańcu, a także pracy ze snami, którą praktykuje w The School of Images. Przedstawienie można oglądać do

24 maja.

Paulina Przybysz na żywo w sieciSOBOTA, 23 MAJA, GODZ. 20 .

To będzie okazja, aby po raz pierwszy usłyszeć na żywo materiał z nowej płyty Pauliny Przybysz pt. "Odwilż". Transmisja koncertu online z warszawskiego klubu No Problem odbędzie się na Facebooku 23 maja o godz. 20 w ramach 7. edycji wydarzeń #sharingiscaringevents.

Masecki z domu

NIEDZIELA, 24 MAJA, GODZ. 12

W każdą niedzielę Marcin Masecki - polski pianista łączący zamiłowanie do klasyki i jazzu - w transmisji live z własnego mieszkania przedstawia złoty okres amerykańskiego jazzu, czyli tego z pierwszej połowy XX wieku w Nowym Orleanie. W najbliższą niedzielę w programie utwory m.in. Duke'a Ellingtona, Lestera Youn-ga i George'a Gershwina. Koncerty odbywają się na Facebooku.

Serial trailerów w Komunie Warszawa

Komuna Warszawa, warszawski teatr offowy założony w 1989 r. przez Grzegorza Laszuka, prowadzi program rezydencji dla młodych artystów, w ramach którego powstają nowe spektakle i wydarzenia z pogranicza teatru, filozofii i aktywizmu. Najbliższy program rezydencji pod hasłem .Teren wspólny", którego kuratorami są Tim Etchells, Marta Keil i Grzegorz Reske, miał się odbyć w maju, jednak z powodu pandemii został przeniesiony na jesień. Zamiast tego artyści pracujący nad programem zapraszają na tzw. serial trailerów. Na stronie Komuny Warszawa i platformie Vimeo możemy obejrzeć trailery Piotra Urbańca, Nata-szy Gerlach i Marty Jalowskiej.

Wirtualne Targi Książki

DO 26 MAJA

Empik zaprasza na Wirtualne Targi Książki, które potrwają do 26 maja

2020 na stronie Empiku. W programie premiery wydawnicze, m.in. nowej "Jadłonomii po polsku" Marty Dymek, a także wideospotkania z autorami i autorkami, m.in. Adamem Wajrakiem, Manuela Gretkowską, Andrew Seanem Greerem, Brandonem Mullem, Andre Acimanem czy Reginą Brett.

BookTarg - targi książki online

DO 24 MAJA

BookTarg to wirtualne targi książki, które odbędą się online na stronie BookTargu i na Facebooku na fanpage'u wydarzenia. W programie spotkania z autorami i autorkami, m.in. Mario Escobarem, Trudi Canavan, Katarzyną Bondą, Jakubem Wałeckim, Wojciechem Chmielarzem czy Jerzym Bral-czykiem, panele dyskusyjne, webinaria dotyczące "tarczy antykryzysowej", a także wirtualne stoiska targowe ze specjalnymi ofertami sprzedawców. Zaprezentuje się 80 wydawnictw, a także księgarnie stacjonarne i internetowe. Gośćmi specjalnymi targów będą pisarz Jacek Dukaj i filmowiec, animator Tomasz Bagiński, czyli współtwórcy serialu "Kierunek: Noc", którzy rozmawiać będą o przenikaniu się świata literatury i filmu.

Finał Nagrody im. Kapuścińskiego

ŚRODA, 27 MAJA, GODZ. 21

Tegoroczny finał Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego odbędzie się oniine. Transmisja na Wyborcza.pl i FB "Gazety Wyborczej" bezpośrednio po ogłoszeniu werdyktu jury, obradującego w tym roku zdalnie pod przewodnictwem Piotra Mitznera. Na żywo połączymy się na żywo z laureatką/ laureatem. Do 11. edycji Nagrody zgłoszono rekordową liczbę 135 książek, 105 z nich to pozycje napisane po polsku, 30 - przez autorów zagranicznych. Nagroda zastała ustanowiona i jest ufundowana przez m.st Warszawę. Współorganizatorem jest "Gazeta Wyborcza". wybrała Magdalena Dubrowska

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji