Artykuły

Internet. Kultura w sieci na dziś

Aleksander Fredro w Teatrze przy Stole online, debaty i dyskusje o przyszłości kultury, warsztaty tworzenia podcastów. Polecamy wydarzenia w sieci na poniedziałek.

godz. 12 - Debata w koronie. Etyka: wyzwania w branży muzycznej

Kolejna z cyklu debat organizowanych przez portal Poptown.eu. Tym razem goście i gościnie porozmawiają o wyzwaniach dla branży muzycznej. Do rozmowy zaproszono Gosię Płysę z Unsound, Piotra Orlicza z Audioriver, Miko Czerwińskiego z Amnesty International, Moli Monster z Oramics, Pawła Trzcińskiego z Distorted Agency i Weronikę Lewicką ze Społecznej Inicjatywy Narkopolityki. Spotkanie poprowadzi Paweł Klimczak. Transmisja na fanpage'u Poptown.eu.

godz. 12 - Debata online: Klub Myśli Obywatelskiej im. T. Mazowieckiego

Tematem kolejnej debaty organizowanej przez Europejskie Centrum Solidarności w ramach cyklu Klub Myśli Obywatelskiej im. Tadeusza Mazowieckiego jest cyberprzestępczość i ochrona danych osobowych. O temacie tym porozmawiają prawnicy dr Wojciech Wiewiórowski i dr Edyta Bielak-Jomaa oraz wiceprezeska spółki Pomorskie Biuro Inspektorów Ochrony Danych Klaudia Skelnik. Transmisja na fanpage'u ECS-u.

godz. 16 - Z archiwum Innych Brzmień: Lee "Scratch" Perry

Lubelski festiwal Inne Brzmienia zaprasza na archiwalny występ pochodzącego z Jamajki producenta, kompozytora i dubmastera Lee "Scratch" Perry'ego, który gościł w Lublinie na zeszłorocznej edycji. Transmisja na fanpage'u Innych Brzmień.

godz. 17.30 - Warsztaty tworzenia podcastów

Od dłuższego czasu można zaobserwować rosnącą popularność podcastów. A skoro w pandemii można nauczyć się jakiś nowych umiejętności, to czemu nie tworzenia podcastów właśnie. Warsztaty o ich tworzeniu wzbudziły takie zainteresowanie, że organizatorzy z klubu Plama Gdyńskiego Archipelagu Kultury postanowili nie robić ich na zapisy, a udostępnić całość za pośrednictwem serwisu YouTube i swojego fanpage'a.

godz. 18 - Online: Sztuczność sztuki - (nie)prawdziwe - Hubert Bilewicz

Hubert Bilewicz, adiunkt w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego, wykładowca gdańskiej ASP, opowie o tym, co go interesuje, czyli o sztuce nowoczesnej. Pierwsze spotkanie poświęcone będzie prawdzie w sztuce. Na wykładzie zaprezentowane zostaną m.in. prace Piotra Uklańskiego, Olafura Eliassona, Joanny Rajkowskiej. W spotkaniu jednocześnie może uczestniczyć 100 osób, dlatego zapis webinaru dostępny będzie na kanale na YouTubie Teatru w Oknie. Szczegóły w wydarzeniu na Facebooku.

godz. 18 - Gdynia Kulturalna: "Honorowy obywatel"

W poniedziałki wszyscy razem z Gdynią Kulturalną oglądają filmy w ramach akcji "Gdyńska kultura łączy siły". Dziś na fanpage'u udostępniony będzie nagrodzony w 2016 r. na festiwalu w Wenecji film "Honorowy obywatel". To komediodramat o nobliście, który wraca do rodzinnego miasta w Argentynie stanowiącego inspirację do jego powieści.

godz. 18.30 - Teatr przy Stole online: Aleksander Fredro "Świeczka zgasła"

Teatr przy Stole, cykl czytań performatywnych w Dworku Sierakowskich w Sopocie, odbędzie się online. Związani z Teatrem Wybrzeże Magdalena Boć i Krzysztof Gordon przeczytają sztukę "Świeczka zgasła" Aleksandra Fredry. Opiekę reżyserską nad spektaklem sprawuje Krzysztof Gordon, opieka artystyczna i prelekcja poprzedzająca czytanie - profesor Małgorzata Jarmułowicz. Transmisja na stronie internetowej Towarzystwa Przyjaciół Sopotu.

godz. 19 - Debata: Nadprodukcja i postwzrost w czasach pandemii

Czy normalność, którą znaliśmy do tej pory, rzeczywiście była normalna i czy powinniśmy do stanu sprzed pandemii wracać? Jak będzie wyglądał przemysł kultury, sztuki i czasu wolnego, gdy zaczniemy wracać do "nowej normalności"? O tym porozmawiają przedstawiciele i przedstawicielki świata sztuki i rozrywki: Piotr Gruszczyński z Nowego Teatru, kuratorka z Zachęty Magdalena Komornicka, badaczka Alicja Rogalska, socjolog Kuba Szreder, Aneta Szyłak z NOMUS-a, Bogna Świątkowska z Bęc Zmiany, Katarzyna Wojtczak z Dome i szef Alter Artu, organizator Open'er Festivalu Mikołaj Ziółkowski. Transmisja na fanpage'u Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

godz. 19.30 - Autor wieczorową porą - spotkanie online z Joanną Gierak-Onoszko

Rafał Hetman, dziennikarz, reporter i recenzent, porozmawia "wieczorową porą" z Joanną Gierak-Onoszko, autorką rewelacyjnego reportażu o Kanadzie i jej niechlubnej przeszłości "27 śmierci Toby'ego Obeda". O szkołach z internatem, ocaleńcach i tym, jak Kanada radzi sobie ze swoimi grzechami i winami, opowie reporterka, która kilka lat spędziła w Kanadzie. Spotkanie odbędzie się na platformie Clickmeeting, link do niego jest w wydarzeniu na Facebooku.

godz. 21 - Wawel. I wszystko gra: Szymon Nehring na Wawelu

Szymon Nehring gra Chopina. Na Wawelu. Koncert zagra z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów. Transmisja jego wykonań "Etiudy cis-moll op. 25 nr 7" i "Sonaty h-moll op.58" odbędzie się na fanpage'u Zamku Królewskiego na Wawelu.

godz. 23 - "Community" table read

Fani i fanki serialu "Community" zacierają ręce. Seria niedawno trafiła do serwisu Netflix, pojawiają się kolejne pogłoski o możliwym filmie. Kolejną gratką jest spotkanie obsady serialu, która na Zoomie przeczyta jeden z odcinków serialu. Donald Glover (Troy), Danny Pudi (Abed), Joel McHale (Jeff), Alison Brie (Annie), Gillian Jacobs (Brita), Yvette Nicole Brown (Shirley), Jim Rash (dziekan), Ken Jeong (Chang) oraz twórca serialu Dan Harmon przeczytają odcinek czwarty z sezonu piątego "Cooperative Polygraphy". Moderatorem tego spotkania będzie Pedro Pascal, a środki zebrane podczas akcji przekazane będą na cele charytatywne. Transmisja na YouTube na kanale Community.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji