Artykuły

Kołobrzeg. Herbertiada z ministrem i aktorami

Po raz siódmy Kołobrzeg zaprasza na Ogólnopolski Festiwal Twórczości Zbigniewa Herberta [na zdjęciu] "Herbertiada". Impreza rozpocznie się warsztatami recytatorskimi (6-7 września), które poprowadzą Dorota Kolak i Jacek Bończyk.

7 września o godz. 18 odbędzie się mecz koszykówki, w którym zagra m.in. minister kultury, prezydent Kołobrzegu i aktorzy. Dochód z imprezy przeznaczony jest na leczenie Joasi Celuch ze Szkoły Podstawowej nr 8.

8 września o godz. 10 w kinie Piast rozpocznie się konkurs recytatorski. Wystąpi Aleksander Trąbczyński (Teatr Powszechny w Warszawie) z programem "Czas ciemniej gwiazdy", a o godz. 20 wysłuchamy lwowskich piosenek w wykonaniu Stanisława Górki i Wojciecha Machnickiego (sala koncertowa ratusza, program "Lwów Herberta").

9 września o godz. 17 zobaczymy prezentację laureatów konkursu, "Listy naszych Czytelników" - monodram w wykonaniu Michała Kowalskiego (Teatr Wybrzeże w Gdańsku), "Kalendarze Pana Cogito" - wyk. Tadeusz Borowski (Teatr Ateneum w Warszawie), oraz "Jestem Tobą" - program muzyczny w wykonaniu Agnieszki Fatygi. 10 września o godz. 17 - "Sekret zaklinania słów" - reż. Tadeusz Malak (Teatr Stary w Krakowie) w wykonaniu studentów II roku PWST w Krakowie oraz "Pusta rama" - spektakl Moniki Rasiewicz i Artura Babeckiego z Krakowa.

Imprezie patronują żona i siostra poety, Katarzyna Herbert i Halina Herbert-Żebrowska oraz minister kultury, wojewoda zachodniopomorski, marszałek województwa i prezydent Kołobrzegu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji