Artykuły

Kraków. Internetowa scena Łaźni Nowej. Program na maj

Kwarantanna trwa, ale Łaźnia Nowa z sukcesem rozwija relację z wielotysięczną widownią. W kwietniu teatr odnotował duży wzrost zainteresowania odbiorców w sieci: osób obserwujących, oglądających i komentujących teatralną działal-ność online.

Postawiliśmy na działanie w trybie zróżnicowanej, ale stałej ramówki progra-mowej. Odzew naszej publiczności jest rewelacyjny. I chociaż panuje opinia , że to działanie zastępcze, " kroplówka" dla teatru, to jednak reakcje w Internecie pokazują, że to ma sens. Mamy poczucie solidarności i więzi, a to dzisiaj jest szczególnie potrzebne. - mówi Bartosz Szydłowski, dyrektor artystyczny Teatru Łaźnia Nowa.

W maju w ramach wtorkowych pokazów online publiczność Łaźni będzie mogła zobaczyć cztery wyjątkowe premiery. "Miłosna wojna stulecia" (reż. Eva Rysova, 2018) to mocny spektakl z wybitnymi rolami Radosława Krzyżowskiego i Dominiki Bednarczyk jako małżeństwa w obliczu kryzysu.

"Fuck Sceny buntu" - ważny społecznie i środowiskowo projekt reżysera Marcina Libera i byłych akto-rów Teatru Polskiego we Wrocławiu z 2016 roku.

Bardziej muzycznych wrażeń dostarczy świetna rejestracja koncertu muzyki teatralnej "Łaźnia Nowa 10xTAK", który odbył się w 2015 roku w ramach cyklu "Nowa Huta. Dlaczego nie?".

A na koniec miesiąca propozycja dla fanów nowej choreografii, spektakl Renaty Piotrowskiej - Auffrett "Równina wątłych mięśni", który miał premierę w Łaźni na początku sezonu.

Teatr w maju zamierza kontynuować i rozwijać cykle video wypracowane na po-czątku kwarantanny. Ewoluuje formuła miniserialu literackiego "W związku z zaistniałą sytuacją", pisanego przez Zośkę Papużankę, z główną rolą Agnieszki Przepiórskiej.

W ramach cyklu "Łaźnia TV", prowadzonego przez Małgorzatę Wach, powstają natomiast nowe programy. Już 4 maja usłyszymy podkast-audycję na temat ostatniej premiery Łaźni Nowej - spektaklu "Ginczanka. Przepis na prostotę życia". Premiera przedstawienia odbyła się kilka dni przed ogólnopolskim zamknięciem teatrów. W "Łaźni TV" teatr pokaże też materiał o hitowym "Wejściu smoka" (reż. Bartosz Szydłowski, 2011) z archiwalnymi, nigdy dotąd niepublikowanymi nagraniami 'making of' oraz wspomnieniami i komentarzami Jana Peszka, odtwórcy roli Bruce'a Lee.

Z afisza nie schodzi też coczwartkowy cykl "Domowa Akademia Filmu Polskiego Łukasza Maciejewskiego / online", który niezmiennie gromadzi przed ekranami - tym razem komputerów - miłośników rodzimego kina.

Łaźnia nadal działa w sieci pod hasłem: "Dbaj o e-higienę myślenia".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji