Artykuły

Poznań. Tydzień Tańca z Teatrem Wielkim

- Piękne formy sztuki, takie jak taniec, można celebrować nawet w trudnych okolicznościach - przekonują gospodarze Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. Potwierdzeniem tej reguły niech będą obchody Tygodnia Tańca, zaplanowane w dniach 25-30 kwietnia.

Teatr Wielki to kolejna instytucja, która nie poddaje się w czasie kwarantanny i zaskakuje swoich odbiorców propozycją wspólnej, tanecznej zabawy.

Co znajdzie się w repertuarze Tygodnia Tańca?

"BER"

Rozmowy o spektaklu "BER", którego premiera została przesunięta na czas niedookreślony. Zagadkę tytułowego skrótu rozwiązują sami organizatorzy:

B jak Bondara Robert - coraz bardziej znaczące nazwisko na scenie tanecznej, jego prace choreograficzne są pokazywane na najważniejszych festiwalach tańca w Polsce i zagranicą.

E jak Ekman Alexander - gwiazda współczesnej choreografii o międzynarodowej renomie, współpracował z ponad czterdziestoma zespołami na całym świecie.

R jak Rimeikis Martinas - pierwszy solista Litewskiego Baletu Narodowego, najbardziej uznany choreograf młodego pokolenia na Litwie. BER jak mechanizm odnowy DNA. Jak sposób na wprowadzenie świeżego powiewu, dynamiki, energii, rytmu. Jak impuls do odnalezienia na nowo przyjemności płynącej z ruchu - zarówno dla twórców jak i dla widzów.

Na 29 kwietnia zaplanowane zostało spotkanie z Robertem Bondarą, który odpowie na wybrane pytania dotyczące zawiłości tańców baletowych. Pytania można zadawać za pośrednictwem strony organizatora.

30 kwietnia będzie można z kolei obejrzeć fragment choreografii ze spektaklu "BER".

"Don Juan" [na zdjęciu]

Gospodarze Teatru zapraszają także na premierę cyklu #operaotwiera... archiwum!

Spektakl inaugurujący serię będzie można obejrzeć już 28 kwietnia, a będzie to Don Juan w reżyserii kierownika baletu, Roberta Bondary.

- Przedstawienie odniosło ogromny sukces i śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że była to najgorętsza premiera tego sezonu. Reżyser postanowił wydobyć z tytułowego bohatera skrywane dotąd emocje i problemy, przed którymi Don Juan uciekał. Uwodziciel pokazany został jako współczesny seksoholik, w głębi duszy pragnący bliskości i zrozumienia, których nie otrzymał w dzieciństwie. Klasyczny motyw Don Juana spotyka się ze współczesnymi problemami - piszą przedstawiciele Teatru Wielkiego.

Spektakl będzie można zobaczyć na stronie VOD Teatru Wielkiego - Opery Narodowej.

Gry i zabawy

Nostalgiczny quiz taneczno-egzystencjalny? Próby odwzorowania tanecznych póz ze starej fotografii? To tylko niektóre z wyzwań, które czekają na obserwatorów profilu Teatru na mediach społecznościowych.

- Skoro nie możemy się zobaczyć twarzą w twarz, spotkajmy się chociaż za pośrednictwem internetu - zachęcają gorąco gospodarze Teatru Wielkiego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji