Artykuły

Warszawa. "Boska komedia wersja 2.2." w Teatrze Powszechnym

Spektakl założonego przez Krzysztofa Garbaczewskiego kolektywu Dream Adoption Society będzie możliwy do obejrzenia w piątek, 8 maja o godzinie 19.00.

Dream Adoption Society to laboratorium, grupa artystyczna założona przez reżysera Krzysztofa Garbaczewskiego, działająca od 2017 roku w kontekście teatru i sztuki współczesnej, wykorzystująca w swojej pracy VR/AR/AI i inne nowe technologie (virtual/augmented reality, artificial inteligence) - informują organizatorzy. Obecnie kolejne eksperymenty tworzy, grając na żywo w wirtualnej rzeczywistości.

Ich kolejny spektakl "Boska komedia wersja 2.2" - medytacja VR na żywo, produkowany przez Dream Adoption Society we współpracy z Teatrem Powszechnym w Warszawie, będzie możliwy do obejrzenia w piątek, 8 maja o godzinie 19.00.

Więcej informacji znajdą Państwo w dniu pokazu na facebookowym profilu Dream Adoption Society oraz Teatru Powszechnego w Warszawie.

***

Czym jest Teatr VR na żywo?

W specjalnie zaprojektowanej, wygenerowanej komputerowo, wirtualnej przestrzeni spotykają się aktorzy, reżyser, kompozytor, autor zdjęć filmowych i inne osoby będące częścią ekipy. Każda posiada "cyfrowe ciało" w formie awatara, dzięki czemu może poruszać się, gestykulować oraz dotykać i przesuwać trójwymiarowe obiekty. Dzięki cyberpróbom zespół przygotowuje spektakle, które finalnie transmitowane są na żywo w sieci.

Jak można obejrzeć spektakl?

Operator kamery rejestruje spektakl, będąc również w wirtualnej rzeczywistości. Obraz z jego kamery transmitowany jest na żywo. Informacje gdzie i kiedy możliwe jest podłączenie się do streamingu dostępne będą w dniu spektaklu (piątek 08.05.2020) na profilu Dream Adoption Society oraz Teatru Powszechnego w serwisie społecznościowym Facebook: https://www.facebook.com/dreamadoptionsociety/ i https://www.facebook.com/powszechny/.

Więcej informacji o nowym spektaklu w technologii VR:

"Boska komedia wersja 2.2" - medytacja VR na żywo autorstwa Dream Adoption Society we współpracy z Teatrem Powszechnym w Warszawie

wykonanie: Bartuś 419, Arkadiusz Brykalski, Mamadou Góo Bâ, Anna Ilczuk, Andrzej Kłak, Sandra Korzeniak, Paweł Smagała, Iza Szostak

muzyka na żywo: Jan Duszyński

digital art: Anastasiia Vorobiova

scenografia: Aleksandra Wasilkowska

kamera: Robert Mleczko

reżyseria: Krzysztof Garbaczewski

produkcja: Łukasz Jaskuła, Wojtek Markowski

***

Poprzedni spektakl VR autorstwa Dream Adoption Society:

"Skończyć z sądem bożym", Antonin Artaud/Sandra Korzeniak

Niesamowity monolog wybitnej aktorki Sandry Korzeniak realizowany w technologii VR.

wykonanie: Sandra Korzeniak

muzyka na żywo: Jan Duszyński

digital art.: Anastasiia Vorobiova

scenografia: Aleksandra Wasilkowska

inspicjent: Jan Dravnel

przekład: Bogdan Banasiak

kamera: Robert Mleczko

reżyseria: Canterel

Zdjęcia ze spektaklu "Skończyć z sądem bożym": https://dreamadoptionsociety.com/vr-theatre.

Relacja wideo ze "Skończyć z sądem bożym": https://youtu.be/XPyrLlE7ct8.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji